Skocz do zawartości

Vray 109 vs New Vray 1.47


Morph0001

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to juz nie bylo dyskutowane, ale naprawde zauwazylem ze 109 jest naprawde bardzo szybszy niz 1.47, no i jakosc renderingu jest taka sama, robilem pare testow z ta sama scena i naprawde 109 renderowac 2 - 3 razy szybciej z taka sama jakoscia.

Moglby ktos tu wzucic pare slow na ten temat.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mogl bys przedstawic jakis przyklad ?

 

w sumie nie powinno sie porownywac tych 2 wersji bo sie kompletnie roznią

 

starsza byla szybsza w kilku przypadkach (gloossy, reflection)

ale nowa calkiem nieze radzi sobie z szybkimi scenkami, wiele ludzi nie potrzebuje extra jakosci i ida na kompromis :>

 

[+]Edit

 

ps. jesli chodzi o testowanie 1.09 a 1.47 to pamietaj ze nowa wersja ma "poprawiony" algorytm qmc i wartosci subdv. z starych wersji nie są wartosciami przyjetymi jako standard w nowej wersji (np. w 1.09 defaultowym subdv dla gloossy bylo 50 a w 1.47 juz wartosc 8)

 

fakt , wiele bym dal zeby jeszcze dopiescili nowego vraya i sprowadzili go troche do retro bo z lightmapą jest sporo klopotów, jedynie mozna sie głowic jak je ominąc a czasami trzeba sie pogodzic

 

ps. pamietaj tez ze 1.47 to beta ;] w sumie Valdo pisal juz co konkretnie znajdzie sie w finalnej wersji 1.5 ale to jeszcze pewnie potrwa, w kazdym razie czeka nas szybsze QMC, vray sun i vray sky, HDRI mapped Dome light i kilka rewelacji bodajze zwiazanych z materialami ale co do ostatniego nie pamietam co pisal

 

do tego rownomiernie leci tez "vray standalone" wiec wiec powinno byc bezpieczniej

 

jest tego calkiem sporo tak naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak no naprawde Remedy, brazil is the best just like a burger from McDonalds is the best too, LOL, Final Render Kills Brazil....

 

Hey a tak naprawde, no zrobilem prosta scene z HDRI image w vray environment reflection, scena ma GI wlaczone z prostymi ustawieniami,

Te sphiry to maja small reflection wlaczona

Jedno vray swiatlo z 12 subdivisions, irradiance map set to HIGH.

Render czas 7 minut, - (:-) az sie nie chce wjezyc....

Tak mi sie wydaje ze ta versja 109 to jest approved production edition,

gdzie wszystkie 1.45 and up sa beta versions.

Mysle ze bede tylko uzywal wersje 109. po co tracic na to czas i byc swinka doswiadczalna....

 

Dzieki Marcin z odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chyba tylko są beta wersjami

 

swinką doswiadczalną tez raczej byc nie mozesz bo to co jest zawarte w 1.4x.xx bedzie w finalnej 1.5 wiec jedynie posnasz soft przed jego oficjalną premierą

 

ps. chcial bym aby wreszcie nie blo glupich zartów (niemniej jednak są to zarty) ze ten render jest taki a taki a tamten taki a taki, jaki w tym sens ? render to kombajn , nie kazdy robi vizualizacje . sceny studyjne . sceny ot tak sobie z wykozystaniem swojego doswiadczenia , gdybym powiedzial ze moja babcia jest lepsza od jego bo moja robi lepsze pempuchy, a jego babcia jest lepsza bo robi lepsze placki choc ja placków nie jem

 

generalnie vray zostal stworzony jako produkt na szybkie czasem mega stresowe roboty gdzie oko klienta nie zwraca uwagi na szczegoly GI czy jakosc reflection a na calosc pracy jako obrazek

 

sztuke dla sztuki tworzymy my, to my typujemy błędy, i bardzo dobrze

 

czesto jednak zwykla zgryzliwosc ogranicza nas do tylko jednego wyboru ;]

 

tu chodzi o kompromis, produktywnosc

 

moim zdaniem warto jest poznawac nowe technologie, nawet jesli z wersja oficjalną mają malo wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące efektów może lekko archaicznych (scanline age:), ale czasem przydatnych, jak np. Glow effect, lens flare... A także, czy VRay "obsługuje" światła volume'tryczne bo coś mi mówi, że nie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności