Skocz do zawartości

Reactor - cloth - kolizja - error


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa modele ... jeden to spodnie drugi to nogi ... chce zastosować cloth na spodniach by ładnie wyglądały na nogach ... a tu? W czasie wyliczania wywala błąd, że modele się przenikają ... dalsze obliczenia powodują, że ostatecznie spodnie spadają z nóg przenikając je bez problemów ... lecą w dół jak jakaś ptasia kupa (wyginają się) ... siedze już chyba 1h ... faktycznie się przenikały ... ale teraz już nie ... czy ktoś mi może powiedzieć czmu max wykrywa przenikające się modele? Doszło do tego, że na spodnie kliknąłem alt+x ... i z każdej strony obserwowałem ... no nigdzie się nie przenikają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Po pierwsze spodnie w panelu properties muszą mieć zaznaczoną opcję Concave / Use Mesh. Sprawi to iż Reactor bedzie "postrzegał" obiekt jak wklęsły i bedzie go obliczał dużo dokładniej.

Równieź w zakładce World spróbój pobawić się ustawieniem World scale i Col. Tolwerance. Nie ma da sie dokładnie powiedzieć które ustawienia są najlepsze. Ja zazwyczaj daje World scale na 10 a Col. Tolerance na 1, ale naprawde różnie z tym bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze zwiększyć parametr "substeps" do np. 20, dłużej będzie liczył, ale dokładniej - czasem wtedy znikają błędy. Jeżeli możesz, to wyłącz też "self-collisions", bo to często w reactorze straszne bugi generuje (choć, to też kwestia World scale/collision tolerance, ale o tym już Slayer pisał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ... wyszło w zasadzie ładnie :P ... problem w tym, że tak wyskalowałem spodnie, że od nogi mają sporo całych centuemtrów ... spodnie spływają po nogach aż ich pas zawiesza się na łydkach :D ... no musiałem mieć pewność, że nie ma kolizji :D ... mam wcześniejszą wersje gdzie ledwo co dotyka ... jutro ustawie wszystko i się zobaczy ... :) ... serdecznie pozdrawiam i dziękuje :)

 

 

[+]

 

Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności