Skocz do zawartości

wymiana kompa... pytanie


m.arc.in

Rekomendowane odpowiedzi

witam... mam pytanie do użytkowników p4 z dual core..

chyba Sanas ma cos takiego... ale nie jestem pewien

pracuje przeważnie w maxie i autocadzie

potrzebuje kompa do renderów i czasem jednoczesnaj pracy w cadzie..

mam w tej chwili bartona 2500@3200

w trakcie renderowania, komp nie nadaje sie do pracy w innym prog.

mam w domu teraz amd 64 venice 3000+@2,5 ghz ... render robi 2 szybciej od bartona 2,2ghz ...

w pracy poytrzebuje czegos szybszego... pytanie czy p4 d920 bedzie sprawował się lepiej niż amd 64 3000+??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość User190

Np. to, że nie nadaje się do pracy w innym programie :p

Nie wiem jak u innych, ale u mnie podczas renderowania spokojnie można np. bawi się w shopce.. pewnie o to chodzi m.arc.inowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti: no i? renderowanie z zalozenia ma obciazac 100% procka, wszystko co ma dostepne zeby szlo szybciej, jak ktos chce robic cos innego i mu sie tnie, to moze obnizyc priorytetk procesu maxa na przyklad i juz. Nie rozumiem co to za argument za albo przeciw jakiemus sprzetowi, ze mozna cos robic lub nie. To tak jakby pisac, ze podczas surfowania po necie diodka od dysku mi mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko: co dwa rdzenie to nie jeden. Mozesz sobie sam przydzielac procesy do procesorow. Wiec tutaj nie ma problemu ze jak renderujesz to juz nic innego nie zrobisz. Jak renderujesz np jakas animke przez 2-3dni to nie musisz przerywac renderowania by np pograc sobie w cos:) Ja czesto renderuje i gram w NFSMW w tym samym czasie i nic sie nie tnie:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Chalek > niektóre kompiki nie pociagna Ci renderowania i czegos jeszcze nawet z poustawianymi priorytetami - czasami poprostu konfiguracja sprzetowa jest tak dobrana, ze wszysko sie zapycha i wtedy jest problem.

Gdzie wyczytales, ze renderowanie z zalozenia ma obciazac 100% procka?? :> Jak dla mnie idealnym rendererem bylby ten, ktory obciazalby go w 1%, za to szybciutko wszystko wyliczal!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chalek > niektóre kompiki nie pociagna Ci renderowania i czegos jeszcze nawet z poustawianymi priorytetami - czasami poprostu konfiguracja sprzetowa jest tak dobrana, ze wszysko sie zapycha i wtedy jest problem.

 

to sa chyba jakies ekstremalne przypadki, nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim, chyba, ze masz na mysli konfiguracje typu duron 800 i 256 MB ramu ;)

 

Gdzie wyczytales, ze renderowanie z zalozenia ma obciazac 100% procka?? :> Jak dla mnie idealnym rendererem bylby ten, ktory obciazalby go w 1%, za to szybciutko wszystko wyliczal!!

 

albo nawet 0%

 

Sorry, ze taki OT tu robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Sorki za OT, ale to już ostatni raz :) Ja mam w domu takiego kompa - Athlon 2500 i 512 ddr i jak zapuszczę render to nie może się pozbierac nawet po skonczeniu. Na innych kompach jest wszystko ok, tylko nie na tym.. cóż... jak wida zdarzają się takie kompy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT, ale to już ostatni raz :) Ja mam w domu takiego kompa - Athlon 2500 i 512 ddr i jak zapuszczę render to nie może się pozbierac nawet po skonczeniu. Na innych kompach jest wszystko ok, tylko nie na tym.. cóż... jak wida zdarzają się takie kompy :P

 

ja bym tu typowal ilosc ramu jako zrodlo problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, ze masz na mysli konfiguracje typu duron 800 i 256 MB ramu ;)

CO to za uśmieszek. Mi tutaj musi wystarczyć acer C302 z 1,6Ghz i 512Ramu i jakoś nie narzekam!!!

 

Ale tak poważnie to mam 2-giego kompa 1Ghz i 768 Ramu(ale tego starego). Czy jest jakiś sposób żeby systemowo zrobić z niego maszynkę do renderowania?? ty wyłączyć tam przestawić. wiecie komp tylko do renderów.??????? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.... M@ati - dokładnie o to mi chodziło... myślałem że doczytacie się między wierszami.... sorry za zamieszanie.

tak jak pisałem wcześniej mam już amd 64 venice 3000+ @2,5 ghz...(w domu)

a teraz potrzebuje nowego kompa do pracy... od kilku lat i kilku kompów zawsze kupowałem amd + asus + nvidia.. i takie zestawienie sprawowało się dobrze...

niestety nastały czasy, gdy zostawianie kompa do renderowania na noc nie wystarcza.. często zdarza się że muszę jednocześnie renderować coś i pracować w innym programie... np w cadzie albo w ps-ie... tak czy inaczej... amd 64 z 1 gb ramu jest na tyle sprawny że autocada czy ps-a pociągnie z małym ociąganiem...

nie miałem doczynienia jak dotąd z 2 rdzeniowymi intelami... nie wiem jak sie spisują.

stojąc przed wyborem p4 d820 lub amd 64 3000+ którego bez problemu podkręce do 2,3-2,5 ghz bez utraty stabilności systemu zastanawiam sie czy jest sens wydać 400 pln więcej na intela... czy rzeczywiście 2 rdzenie uwolnią mnie od problemu znikającego kursora w autocadzie na bartonie 2500+( w tej chwili mam cos takiego w pracy...) , czy amd podkręcony nie bedzie mimo wszystko szybszy przy renderowaniu niż prądożerny podgrzewacz intela? wiem niektórzy powiedzą że mają intela podkręconego do jakichś 3-3,2 ghz z temp. 57 stopni itd.. ale czy bedzię on na tyle stabilny że będe mógł go zostawic na 2 - 3 dni bez obawy że się przegrzeje i zrestartuje.. albo usmaży.. chłodzenie wodne i tego typu rzeczy nie wchdzą w gre... szef mnie wywali razem z pompką...

znalazłem na forum chaosów wątek z benczmarkawą sceną... i coż intele wypadaja nieźle tylko że ludzie mają tam jakies stacje graficzne della i hp.. które renderują te scene w 7-8 mintu, czasem 5, mój firmowy barton zrobił to 14min... a domowy venice w 10 z kawałkiem.. jak ktoś z was mógłby np. zobaczyć jaki czas osiagnie p4 d820... lub podobny to był bym bardzo wdzięczny

 

link:http: //www.chaosgroup.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=12220

link do sceny: http://myweb.cableone.net/amylenhart/cornelltestnew.max

 

dzięki z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=177104 tutaj pewnie znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie co wybrac. A w moim przypadku bylo tak, jakies niecale pol roku temu chcialem wymienic proca na D820x2, razem z wymiana sprzetu nowego poszlo by mi wtedy z 2800zl, poczytalem troche poogladalem testy i wyszlo mi ze dzieki tym 3 klocom przyrost mocy mialbym zaledwie jakies 30% hmmm po dluzszym zastanowieniu zainwestowalem ta kase w laptoka z prockiem 1.4 centrino (niecala) co dalo mi przyrost mocy jakies 60% teraz mam 2 kompy i moge robic 4 rzeczy naraz :) mysle ze technologia x2 dopiero wchodzi na rynek ceny prockow dopiero teraz zaczely powoli spadac wiec tak za pol roku mysle kiedy to najslabszy procek bedzie kosztowal ponizej kloca wtedy sie bedzie oplacalo inwestowac w taka maszynerie.

 

A co do amd 3000+ to juz moj przestarzaly p4 3.0 jest o wiele wydajniejszy i nie ma problemu z renderingiem i jednoczesnie praca w AC i PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności