Skocz do zawartości

[Problem z cięciem/dopasowaniem]


lord_saskybody

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie,

 

mam pewien problem.

robie sobie od dosc długiego czasu strone mojej szkoły biblioteki , no i tak

juz sie zbliza dzień zwany dniem 0 no bedzie trzeba ciąć a forma

stronki nie jest jakby to nazwać Foremna , tu i ówdzie wystaje jakas

kartka czy cos a do tego tło jest we wzorki i mi powstaje takie cos jak

w załączniku.

Jak ciąć/co zrobić , aby tak nie było i zeby sie to tak 'niegryzło wzajemnie'

 

cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mintril -> to jest taki motyw ze własnie jpg chyba w grę nie wchodzi a to dla tego ze tło jak wspomniałem jest we wzorek i jakby tociąc to to by sie potem

zgrzytało 'Nie nakładało' wiec by nie pasowało i to ból by był.

a flash to nic nieumiem w nim a niechce robic kaszany , wg mnie dobrej grafiki

wkladac w flash nic o nim nie wiedząc.

 

Powracajac do szarpki krawedzi to jakbym to wycioł inaczej np. z 2-3 px zapasem z kazdej strony to wydaje mi sie ze by wychodziło takie białe.

== sprawdzilem i dodaje zalacznik to zobacz ===

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada?

olej uzytkownikow IE

dlaczego? bo to stare bezuzyteczne g. ktore nikomu nie daje nic dobrego (dowodow jest tysiace), a przezroczyste png zostalo wlasnie stworzone do takich rzeczy (kontynuacja przezroczystosci w gifach, tyle ze ze stopniowana alfa.

olewaj ie gdzie sie da, rob wedlug standardow, a na dole strony napisz, ze strona dziala najlepiej w Operze i FF.

jezeli chcesz jednak na sile robic cos pod ie, to zrob ten obrazek w png potem zaimportuj do flasza, a jak bedziesz wrzucal flasha na strone to daj w parametrach wmode="transparent" i po krzyku, ale to z kolei nie dziala pod opera, wiec kwestia przygotowania strony pod kilka przegladarek (2)

 

inna opcja.

jak domyslam sie w tle jest jakis pattern, a pod Twoim obrazkiem ten patern zaczyna sie od jakiejs jego fazy. wstaw go tam, jezeli to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakies 70% potencjalnych odwiedzajacych strone:]

 

Olac te 70 % potencjalnych odwiedzajacych. Strona dzieki temu stanie sie czytelna tylko dla waskiego grona odbiorcow ;)

 

Sasky - napisz do mnie na gg i sprobuje zrobic to we Flash'u, moze pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze strona ma sie w ogole nie wyswietlac na ie, ale po cholere cofac sie i dokoptowywac jeszcze uzytkownikow dla IE. przeciez to strata czasu.

jezeli ludziom sie bedzie dobrze wszystko wyswietlalo na IE to na pewno beda z niego dalej korzystac, a programisci beda sie meczyc

fajnie? niekoniecznie

 

i jeszcze jedno - nowoczesne sposoby robienia sa po to zeby je wykorzystywac, a nie po to zeby zakladac ze sie je kiedys wykorzysta. to ze jakis program czegos nie obsluguje to jest wina autora programu a nie czlowieka ktory korzysta z nowoczesniejszego rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE, wbrew pozorom jest ważne, bo to jednak jest te 60 czy 70 % odwiedzających i te 60% odwiedzających pomyśli, że nie umiesz zrobić tak żeby to dobrze wyglądało. I to jest raczej Twój problem i Twoja niewiedza, że nie umiesz zrobić żeby działało wszędzie.

Problem przezroczystości png to znana sprawa, są przezroczyste w IE, ale tylko PNG-8. PNG-24 nie jest jeszcze obsługiwane przez IE. Chyba że zastosujesz skrypt proponowany przez Microsoft. W sumie fajna sprawa, bo daje Ci duże możliwości z blurrowaniem tekstu w html. I to jest nowoczesne, ale działa z kolei TYLKO na IE.

Ale teoria że nie produkujmy uniwersalnych stron, tylko takie na niszowe przeglądarki to tak jak nie wiem.. Jak z wyborami. Partia 1. Ma program pod inteligencję i przegrywa wybory bo inteligencji jest 40% a nie 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi i motyw topicowy to to się robi tak, że dajesz jpg z tełkiem, które nachodzi na tło powielone w backgroundzie strony. A jak robisz to we flashuto wogóle nie ma problemu. Bo robisz prostopadłościan i przekręcasz go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze teraz trzeba dokarmiac hydre ktora generalnie psuje internet? ja bym sie nie odwazyl, juz i tak mamy duzo problemow przez redmond.

 

to jest tak, wszyscy krzycza ze FF i opera rzadza, a potem sie okazuje ze w statystykach wychodzi na IE.

poza tym statystyki klamia, bo do niedawna wiekszosc oper sie przedstawialo jako IE zeby strony nie odmawialy wspolpracy, a wielu ludzi korzysta z tamtych wersji.

trzeba jednak ludzi troche edukowac

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz edukować, owszem. Ale prawda jest taka, że masę ludzi nie musi się interesować przegladarkami i internetem wogóle. Ale póki MS bedzie pchał tego syfa (IE) do Windowsów to masa ludzi będzie z niego korzystać "bo jest". A do nich też trzeba dotrzeć.

A nie mów mi że inwestor nie chce dotrzeć do 100% jezeli może, tylko potrafi olać 50% bo to i tak dużo i mu wystarczy. No sorry.... możesz mieć takie podejście, ale lepiej je od razu przedstaw, jezeli komuś będziesz robić stronę, bo w innym wypadku będzie to oszukaństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności