Skocz do zawartości

SSS - translucent??


Egahen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostation poprzeszukiwalem troche neta w poszukiwaniu jak zrobic material pol-przezroczysty. Znalazlem raptem dwa tutoriale i troche pomocy na roznych forach, i praktycznie wszedzie mowilo sie o jakims SSS badz 3S.

A ja za bardzo nie wiem o co w tym chodzi, czy jest to jakas dodatkowa funkcja, czy tak sie po prostu nazywa material vray`owski z wlaczana opcja translucent??

 

Tak przy okazji mam dwa pytania:

1. Jak przy tych materialach ( z wlaczonym translucent) usunac nieprzyjemny szum ktory sie uwidacznia na renderach.

 

2. Jakie sa wasze porady na zrobie materialu pol-przezroczystego. Chodzi mi kokretnie o plastikowa butelke, zadymiona, mniej wiecej taka jakie sie wykorzystuje w plynach do prania itp itd.

 

Podrawiam serdecznie

Egahen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Jak przy tych materialach ( z wlaczonym translucent) usunac nieprzyjemny szum ktory sie uwidacznia na renderach.

Zadałem to pytanie kilka postów nizej ... moze sie przyda

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=23533

 

2. Jakie sa wasze porady na zrobie materialu pol-przezroczystego. Chodzi mi kokretnie o plastikowa butelke, zadymiona, mniej wiecej taka jakie sie wykorzystuje w plynach do prania itp itd.

 

http://www.chaosgroup.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=12293&highlight=lamp

Tu link od SansSerif`a tez z tego działu...

 

hef fan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Co do drugiego linku, to wlasnie niedawno tam bylem, sciagnalem nawet scene i ku mojemu zdziwieniu render u mnie wygladal zupelnie inaczej niz tam to wygladalo(vray 1.46.12, max 7). Nie wiem czemu:(

 

POzdrawiam

Egahen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności