Skocz do zawartości

Obiekt 3D: gitarka


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki y2d i Matchias.

co do strun.. material na strunach, myslalem o tym tez juz troszke, z daleka nie widac oplotu na strunach basowych, a raczej mega zblizen finalnie nie bedzie. chyba ze skatuje kompa i zrobie oplot wymodelowany :P hehe zartuje :D

DonVito Corleone, no kurcze jakos tak w mojej gitarce struny nakrecone sa jak widac, moze ja po prostu nie umiem ich nakrecic prawidlowo :D

 

aha, dzis wymienilem strune E (ta najciensza) i strasznie sie blyszczy i srebrzy --> trzeba bedzie zmodyfikowac material w modelu :)

 

pozdro i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miodna! Co do oplotu na strunach to jest banalny sposób zrobienia oplotu, minowicie:

 

1. w fotoszopie robisz mapkę taką:

http://img516.imageshack.us/img516/1898/str2nv.jpg

 

2. w maxie nakładasz materiał z tą bitmapą jako maską mieszania w diff. , zwiększasz v tiling efekt wygląda tak:

 

http://img527.imageshack.us/img527/8085/try18up.jpg

 

bez żadnych uvw mapów itd, w sumie robiłem to jakieś 2minuty włącznie z włączeniem fotoszopa :)

 

mam nadzieje że przyda się ta banala w sumie metoda..

pozdrawiam i czekam końca!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien material na gryfie, powinien miec jedna barwe, jakis ciemno brozowo przykladowo ;)

hmmm??? chodzi Ci chyba o podstrunicę.. i ona nie jest malowana. ma naturalny kolor drewna palisandru.. jesli nie o to chodzi, to sprecyzuj proszę, bo sie gubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

zajeb... robota! widze maly problem z mapowaniem na pudle (moze tak ma byc nie wiem). Klucze rewelka. Tak trzymaj! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

Pod hambakiem, przy mostku masz inna teksture niz na calosci (i taka pewnie ma byc sie domyslam...;)) ale moment przejscia tej mapy na pudlo nie jest plynny. Tylko nie wiem, jak to u Ciebie wyglada i czy tak powinno byc. That's all. :)

 

edit:

spojrzalem na fote i jednak efekt byl zamierzony podejrzewam....;] wniosek: wszystko gra i trąbi. Pozdro i sorry za w blad wprowadzanie...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności