Skocz do zawartości

Podświetlona "pleksi"


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

Poddaję się... niech ktoś pomoże;] Proszę... Jak zrobić podświetloną pleksi?? ...Próbowałem już nawet wsadzić za tą pleksi światło VRay'owski 0_o

Help... [3dsmax, VRay]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak jakbyś wziął sześcian, na jedną ze ścianek dał kolorową pleksi (transparentną), a do środka wsadził jakieś źródło światła, żarówkę. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sytuację;] Efekt podświetlenia plekis od tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak realistycznie nie wychodzi;] Narazie udało mi się zawalczyć z Glow'em z Video Post'a i jakoś ujdzie... Pierwszy raz ułożyła mi się jakoś współpraca Lens Effects z VRay'em, ale coś czuję, że będę musiał sobie wziąć dzień wolnego na potrenowanie takich efektów;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym realizmem chodziło mi o to, że nie tędy droga... w rzeczywistości gdybyś wsadził za taką pleksi żarówę to otrzymałbyś oczekiwany efekt, a na kompie to już nie tymi środkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za pleksi? mleczna transparetna czy jaka... musisz wiedziec jak wyglada

 

jak chcesz ja podswietlic w realistyczny sposob to musisz dac za nia swiatlo

jezeli masz tansparentna, to tylko zmieniasz kolor refraction

jezeli mleczna SSS choc mozesz pokombinowac z rozmyta przezroczystoscia ale wtedy swiatlo tak sie nie rozejdzie jak trzeba

 

a ty caly czas w tych stoiskach? ;)

 

edit: lub najbardziej lamerski ze sposobow - dajesz mat. standard - self illumination na 100% czy tam ile chcesz i videopost glow... wychodzi zupelnie przyzwoicie na cienkich paskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym projekcie już nie będę eksperymentował, ale dziękuję za wszytkie pomysły, podpowiedzi i rozwiązania, napewno się nimi zajmę, bo prędzej czy później znowu będę musiał użyć tej nieszczęsnej pleksi;]

Quadysz: strzał w dziesiątkę;] Dalej w stoiskach, ale miałem małą przerwę na daaaleką podróż;]

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności