Skocz do zawartości

pomoc w konfiguracji komputera do 3dsmax


obsydian1000

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić sobie nowy komputer. Proszę o pomoc z jakich części go złożyć, żeby jak najlepiej działał na nim 3dsmax. Co jest najważniejsze, żeby szybko renderował i dobrze pracował? Jaką kartę graficzną najlepiej kupić, ile ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

xeav najwazniejsza czescia kompa jest plyt glowna potem procek i pamieci :)

ale za 2k to hym AMD Athlon 64 3000+ moze nawet do 3500+ plyta ja bym polecil Asus A8N-E mi ona sie nizle sprawuje a czesto chodzi 24h do tego dobry zasilacz pamieci na start z 512 zawsze mozna dokupic no i grafa to juz naprawde zalezy ile zostanie many :) a i dysk sata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze nie, ale nie wiem czy bedzie mial kase za czas jakis na dokupienie, a jak ma zamiar walic duze rendery z duzymi teksturami z duzych scen, to moze lepiej od razu wiecej rramu? tak tylko zwracam uwage, ze na poczatek 512 to moze nie byc dobry pomysl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ath 3000+ @64 + 2GB + K8NS + Radeon 9800 Pro i starcza na maxa do wszystkiego, choć może w 3d nic za bardzo skomplikowanego nie robię. Jeżeli jakaś mini animiacja albo duży render na planszę to ew. net render razem z P4 2,8Ghz + 512 Ram.

Myślę, że dociągnę na tym z dwa latka jeszcze aż nie kupię jakiegoś powerMaca czy co tam będzie wtedy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ale oplaca sie ładowac w 2 procki?? czy to faktycznie duzy skok predkosci?? hm... net render?? a cos wiecej??

 

ATHLON 3000+

RADEON 9550H

PŁYTA GIGABYTE GA-K8U

i 1giga ramu... co powiecie na taki zestaw??

 

Intel Pentium 4 3.0

ASRock 775WINS-HDTV (wbudowana ATI Radeon Xpress 200)

i tez 1gb ramu??

 

co lepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym zestaw z Athlonem

 

Czy warto się ładować? Aby kupić dwa np. Opterony, płytę za 1000 zł i resztę komponentów trzeba wydać troszkę kasy (nie chce mi się sprawdzać, ile).

Nie wiem czy max wykorzysta dwa procki. Programy do renderingu na pewno na tym skorzystają - co dwa procki, to nie jeden.

Można się jeszcze zastanowić na Athlonie X2 - dwa rdzenie w jednym procku. Wyjdzie taniej niż dwa osobne układy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a dwurdzeniowe maja troszke lepsza wydajnosc niz dwa procki

gdyz maja szybsza wewnetrzna magistrale

z pentiumami to jest troche inaczej.(na niekorzysc)

no ale pentiumy maja wieksze potoki co jest kozystne przy liniowej obróce danych(tzn. np. rendering).

ale ja bym obstawial przy Athlonach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę przeznaczyć na komputer jakieś 4 tys. Doradzcie jaki procesor byłby najlepszy athlon czy pentium czy jeszcze jakiś inny. Może ktoś mi doradzi cały zestaw, bo w sklepach komputerowych u mnie w mieście nikt nie pracuje na 3ds max i nie potrafią mi dobrać dobrze składników. Cały czas mi chodzi po głowie też notebook, czy ktoś moze na nim pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jadę po odbiór powerbooka G4 1,33Ghz + 512Ram, co prawda na makach nie ma 3ds'a tylko jakieś maye, modo'y i takie tam, ale znajomy koleś z katedry projektowania wspomaganego komputerem (czy jakoś tak - ważne, że od tego są) spoko wykonuje na czymś podobnym wiele prac - również zawodowo. Tak samo masę ludzi na mojej uczelni (w. architektury) pracuje na laptopach, ponieważ priorytetem jest mobilność - jezeli dorabiasz sobie w czasie studiów - masz przerwy i okienka na których coś robisz, albo z kolegami dopieszczasz projekty. Wkładasz do takiego min 1GB i da sie coś robić.

Ale wtedy płacisz minimum 4,5 tysiaka. Taki lap to PCentrino 1,7 + 512/1 GbRam. (+/-)

I masz dużo gorszego kompa niż stacjonarny, ale jeżeli nie jest priorytetem mobilność to chyba jasne, że stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha mobilnosc... w sumie jezeli chodzi to zalezy doczego uzywasz laptopa... jezlei do prezentacji to wystarczy zeny ładnie wygladał :D

 

jezeli chce sie na nim pracowac... to z renderami ja bym raczej czekal az dojde do domu i wrzuce na stacjonarny :D... pozatym na dobra i duza matryce... trzeba wydac duzo... szczegolnie wazne jest to ze im tansza tym gorzej odwzorowywuje kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście moge dodać cosik od siebie...

 

Procek - Jakiś AMD Athlon 64 3500

Karta Graficzna - No to zależy, można poszukać na allegro, albo w jakiś sklepach, używane Quadro za 500 zł, wydajna i baaardzo dobra karta... :)) a jeżeli nie to jakiś najnowsze Radeony, są tanie i wydajniejsze od GeFrce'ów (cena/jakość)

Ram - Teraz można kupić 1024 mb ramu za ok. 200 zł :)) albo nawet mniej...

Płyta - Najlepiej nForce 4 :))

Dysk - No Sata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge podac kofig kompa ktorego sam skaldam za ok 4k...

 

proc: athlon 64 2x 3800+

graf: geforce 6800gs

ram: 2x1024 geila

dysk: samsung 160 gb

plyta gl: dfi nF4 infinity

obudowa wg uznania, lepiej drozsza z dobra cyrkulacja i zasilacz tagana

do tego dorzucasz wiatraki na procek i karte i krecisz, wychodzi na prawde dobra wydajnosc..

cena jakies 4400... zalezy gdzie skladasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram - Teraz można kupić 1024 mb ramu za ok. 200 zł :)) albo nawet mniej...

Chyba jakiś kradziony, bo ja najtańszy bezfirmowy za niecałe 300zł widze. :P

http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=DDRAM+1GB+PC400

 

Co do karty quadro, to to jest IMHO zdzierstwo kasy, bo to są zwykłe karty za 1/3 kasy co płacisz i jedyna różnica, że dają do nich podkręcone sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

jak masz zamiar duzo renderowac to kup Athlona X2 3800+, moim zdaniem najlepszy wybor na chwile obecna, taniej od Duala a przyrost predkosci znaczny, no pracuje wlasciwie jak dual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności