Skocz do zawartości

zugerowany komputer za 10k


kfadrat

Rekomendowane odpowiedzi

witam, planuje rozbudowe (zmiane) komputera. Jakie komponenty byscie mi doradzili (procesor, plyta glowna, karta graficzna,ilosc ram , twardy dysk itp.)? dysponuje kwota ok 10k. dzieki z gory za odpowiedz (wypadlem z obiegu pare lat temu). chodzi o komputer do grafiki 3d (choc pograc czasem tez by sie przydalo :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tzn: nie wiem czy bawic sie w dwuprocesorowe swinstwa. albo 64 bitowe dwurdzeniowki. tez nie mam pojecia jaka karta bylaby dobra... chcialbym zeby komp podzialal mi ze 3 latka zanim sie totalnie zestarzeje... i zeby jakos odpalal nowego benchmarka :) tak czy inaczej, dzieki za odp i przyblizenie troche tematu sprzetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłać 5k na konto, a za pozostałe 5k to i tak niezły komp można złożyć. Za 2-3 lata wypłacasz 5k+odsetki i masz 2 kompy - jeden do modelowania, drugi do renderów, ściągania dupereli z ineternetu czy co tam chcesz. ;)

 

Generalnie są dwie drogi kupowania kompa - droższa i sensowna.

 

Droższa:

Idziesz do sklepu, wykładasz kase i mówisz "dajcie co macie najlepsze". :)

 

Efekt/zalety: Masz super kompa...

 

Wady: ...2 miesiące później wychodzi nowy Geforce, 3 miesiące później nowy pentium, ceny spadają o połowe, a ty plujesz se w brode że utopiłeś mnóstwo kasy. :)

 

 

Sensowna:

Składasz zestaw ze średnich części które są dostępne na rynku. Sens jest dopłacać tylko do monitora - on zazwyczaj starcza na 3 i więcej lat.

 

Zalety: Za umiarkowaną kase dostajesz sprawdzone części (są obecne rok/dwa na rynku) w miare niezłą wydajność i nie tracą na wartości tak szybko.

 

Wady: masz troche gorszy komp niż najlepsze na rynku, ale jak porównasz ile % są wydajniejsze te najdroższe, a ile są droższe, to wychodzi że zrobiłeś dobrze. :)

 

Jakbym miał doradzać, brałbym na twoim miejscu:

 

Procesor: Athlon X2 3800 (lub 4200, 4400)

Płta główna: Asus A8N-SLI Premium nForce4 SLI

Ram: 1-2GB w zasadzie obojętnie jaka, byle firmowa.

Karta Graficzna: GeForce 6600GT Asus Silencer 256MB (128-bit) HDTV/DVI BOX

Dysk twardy: Samsung SpinPoint 120 GB (8MB cache, Serial ATA II)

Zasilacz: firm Chieftec, Antec, lub Tagan... coś w okolicach 450W.

 

To w zasadzie chyba wszystko.

 

Edycja: zmieniła sie kwota w trakcie pisania postu :P W zasadzie w powyższej konfiguracji wystarczy zmienić procesor na Athlona 64 3000 Venice i karte graficzną na 6600 tej samej firmy... ewentualnie płyte główną na jakiś skromniejszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafe bym dal lepsza, minimum 6800GS przy takim budzecie. No i mobo od DFI jesli lubisz wyciskac z kompa co tylko fabryka dala;) Polecam tez HDD WD160JS - troche glosny ale szybki i zimny. Poza tym tak jak MassTA napisal.

 

pozdro

 

EDIT->>> powyzsze nie wazne:P

 

mobo asus a8n-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecilbym ci sprobowac z Ati X800 XL (tylko musisz znalesc chip r423 i przerobic go na Fire GL 7100) za podobne pieniadze a przynajmniej bedzie szansa na przerobienie na profesjonalna karte ( mowie szansa bo nie trafilem na odpowiedni chip :), ale ludziom sie przerabiaja te karty moze nie jest to tak banalne jak z nvidia ale da sie...)

natomiast zadne 6600 , 6800 czy 6800 GS na PCI-X nie dadza sie przerobic na qudro...

 

jest jeszcze jedno rozwiazanie - w usa w sklepie zaplacisz za quadro 1400 - ok 300USD to jak za darmo a karta jest tylko ciut wolniejsza od quadro 4000

ale raz ze sie czeka dwa ze gwarancja a trzy ze koszty przesylki sa duze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie jestem zwolennikiem lutownicy itp sprzetow :) wymyslilem sobie cos takiego, co o tym myslicie?

 

 

Dysk twardy IDE/SATA: Samsung SpinPoint 160 GB (8MB cache, Serial ATA II) - 321

|| Obudowa: Modecom Digital - czarno-biała - bez zasilacza - 118

|| Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 PFC - 173

|| Napędy optyczne: BenQ DVD+/-RW DW1650 bulk black + soft - 181

|| Pamięć RAM: GeIL 2 x 1024MB PC-400 CL3 - 799

|| Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939) - 1313

|| Płyta główna: DFI nF4 INFINITY - 381

|| Karta graficzna: GeForce 6800GS Microstar 256MB TV & DVI (PCI-E) - 819

 

btw, znacie jakies dobre sklepy z profesjonalnym skladaniem sprzetu, i dobra wysylka (albo na terenie warszawy)? bo ten ktory znalazlem jest ciut drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci radze tak jak pisał MasstA- acha i jak możesz to wykombinuj jeszcze 2 tysiaki, tak za 5K można mieć niezły komp, ja sobie właśnie dzisiaj zamawiam taki i z tego co czytałem to jest niezły: CPU:Athlon X2 3800, MB:DFI nForce 4 Ultra-D,(podobno płyta rewelacyjna do OC, a athlony się rewelacyjnie kręcą, zwłaszcza, że to najniższy z serii, więc tutaj możesz dorzucić jakieś chłodzenie do proca, np. Arctic Freezer), GPU:GF 7800GT, HDD:WD Caviar 200GB sataII (hehe SaTa(N):-P) i do tego nagrywarka, obudowa itd. Bez monitora zmieściłem się w 5k, póki co się tylko przechwalam, bo dostane go pewnie dopiero w środę, ale czytałem sporo i wydaje mi się że te podzespoły są niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie brak mi tych 2k :(... nic to, chyba stanie na tym co napisalem w poprzednim poscie, sprzet wyglada na calkiem niezly i sporo osob dobrze sie wypowiada o tych komponentach... coz, za miesiac sie zobaczy jak to wszystko bedzie wygladalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności