Skocz do zawartości

GIF czy PNG?


Meetal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otórz tworze gre via www no i zastanawiam sie nad formatem gafik. Chodzi o to że przedmioty w inventory, sklepie itp musza być przezroczyste gdyz system chce opracować wszystko na zasadzie drag&drop. Teraz proste pytanie czego użyć? gifa czy png? Razi mnie jakosc gifa( Czy moze po prostu źle konmpresuje pliki?) o.O z drugiej jednak strony gif mniej zajmuje co i w tym przypadku bardzo sie liczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

o ile dobrze mi się wydaje to .gif ma tylko 256 kolorów więc to lipa

niby można optymalizować palete ale to nadal tylko 256 kolorów więc jeżeli ta grafika ma dużo kolorów to i tak lipnie wyjdzie

a więc lepiej w .png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o przedmioty w jakims interfejsie czy w inventory to jezeli beda sie skladac z pojedynczych, niewielkich elementow po gifie na kazden, to na bank nie wykorzysta sie nawet 256 kolorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Na gifach oszczedzamy okolo 1-2kb na jednym przedmiocie... Narazie mamy ich 250(przedmiotow nie obrazkow ;P ) wiec 250-500kb oszczedzimy na calej grze ;] Nie jest to dużo i nie jest mało. Zastusouje pliki png z powodu duuużo lepszej jakosci jak juz zauwazyłem ;] jesli serwer bedzie za bardzo przeciążony to najwyżej stworzy sie paczke z grafikami do pobrania ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności