Skocz do zawartości

tarcza hamulcowa...


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem próbuje wymodelowac tarcze hamulcowa ... zrobiłem według tutka który jest w dziale tutoriale..ale chciałem zrobic tarcze z wgłebieniami tak jak na zdjeciu ale nie wiem jak to wymodelowac ... jak zrobic te otwory.. próbowałem modelowac w poly .. ale potem tych wgłebien nie zrobie.... albo kazde bedzie inne :/... jakies sugestje ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

otwory to jakies cylindry i array + boolean a naciecia jakis loft along curve wiem ze jest cos takeigo wmaxie ale nie koniecznie sie tak nazywa :) i tez array + boolean

a zeby bylo prosciej zorbic zalezy ile ma segmentow czy tych wyciec tarcza np 1/8 zrobic ladnie jena czesc a reszte potraktowac arrayem i polaczyc nazucic teksturke i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale sek w tym ze bolean psuje siatke i to syzyfowa praca... bo otworów duzo jest ... ale powiedzmy ze otwory wiem jak zrobic trudnosc w tych wgłebieniach..... zeby siatka nie była pokrzaczona..... loft along curve woogle nie wiem co to i gdzie to :)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna syzyfowa to jest najlepsze najszybsze wyjscie wszystko da sie naprawic nie wkladajac duzo pracy tylko trzeba chciec a co do along curve to mowie ja am w maxie zadko modeluje a raczej tylko poprawiam i dorabiam poszukaj help(F1) i go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn .. tworze splajnami np donut potem loftem to wytłaczam i konwertuje do poly..?? i potem za pomocą walca i boleana wycinam dziury?? poprawiam siatke...?? a te wgłebienia?? zaznaczam edge w miejscu w którym ma byc wgłebienie i extriude??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności