Skocz do zawartości

Moje pytania odnośnie flasha - bugas :)


bugas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Mam czasami probelmy, chyba jak kazdy i nie moge znlaesc roznych rzeczy albo rozwiazań wiec zalozylem watek jeden rzeby nie zasimiecac niepotrzebnie forum. Mam nadzieje ze pomozecie

 

Pozdro

 

--------------problem nr 1---------------

 

potraficie mi wyjasnic czemu gdy chce zaladowac swf'a do innego swf'a to loadMovie dziala tylko na klatce ten na ktorej chce zaldowac go gdy chce zeby zaladowal sie na klatce 1 a wyswietlil na 2 to juz sie wcale nie laduje, co robie zle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A masz jakiegoś mC do którego loadujesz ten swf? Jeżeli tak, to akcja która loaduje plik musi się odnosić do tego mC, który musi być w tej samej klatce co akcja - jezeli o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mc, no oki dzieki za wyjasnienie, troche to glupie ze nie szuka mc z odpowiednia nazwa na wszystich klatkach tylko trzeba jeszcze AS ustawic na odpowieniej klatce, dobra dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------------pytanie nr 2-----------

 

Mam glupkowaty problem, mam swf i gdy odpalam go to zalony muli sie jak diabli lecz gdy powtarza sie tzn petla..........to smiga jak ta lala co jest grane??

 

Dzięki z góry i pozdro

 

------------pytanko nr3------------

 

Nie moge do tego dojsć, ma mc i chce zeby animacja w nim rozpoczela sie na np 50 klatce ale glownej osi czasu ??? banalna sprawa ale bardzo jest pomocna :), wie ktoś??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"odpalam go to zalony muli ". "Zalony"? Czytaj prosze co piszesz, bo jest kupa drobnych literowek a zdania maja nieprzystepna skladnie. Trzeba czytac co napisales po 3 razy a i tak problem nie jest jasny. W taki sposob na zadnym forum nie uzyskasz pomocy.

 

> pytanie nr 2

 

Moze brak preloadera na poczatku animacji? Flash w biegu probuje zaczytac animacje i dławi sie na klatkach. Pozniej jest plynnie, bo juz cala zawartosc animacjii siedzi w pamieci.

 

> pytanko nr3

 

Dodaj w MC "animacja" akcje "stop();" na pierwszej klatce. A w 50 klatce glownej osi "_root.animacja.gotoAndPlay(2);".

 

Jesli sie da to zalaczaj pliki swf lub screeny z tego jak wyglada u Ciebie timeline. Czesto problem tkwi w zlym operowaniu klatkami kluczowymi a nie np w action scripcie. Wtedy ciezko pomoc bez obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu za duzo elementow na raz sie przemieszcza. Pewnie klip ze sloncem i tym gradientem najbardziej obciaza. Moze niech stoi w miejscu? Zobacz tez czy w scenie nie ma jakis smieci, ktorych nie widac, bo 143 kb na same wektory to troche duzo wyszlo. Nie wiem jak skomplikowane sa krzywe ale czasem warto je zoptymalizowac, wygladzic (w opcjach flasha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności