Skocz do zawartości

Portrety ołókiem !!! czy ktoś POTRAFI ??


fulii5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie chodzi mi o portret rysowany ołówkiem tak jak w poście: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=10829

 

A pytanie jest proste. CZY ktos potrafi tak dobrze przerysować kogoś ze zdjęcia. (Foto z cyfrówki o dużej rozdzielczości na cały ekran)

 

Oczywiście za opłatą no chyba że jesteście tak genialni i chojni i za FREE :) ale wole zapłacić i mieć to zrobione perfecto.

 

Widze, że jest tu duzo takich "geniuszy" więc prosiłbym o pomoc bo bardzo chcał bym komus zrobić bardzo miły prezent ....

 

Kontakt GG 1292799 [email protected]

 

PROSZE O ODPOWIEDŹ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm... nie powiem, zeby to, co jest w przytoczonym w temacie bylo jakies mega wypas, ale jest spoko. Taki szkic mozna latwo zrobic przy uzyciu siatki w fotoszopie (siatka na zdjeciu i siatka na kartce papieru).

 

Jesli chcesz to moge sporbowac sie tego podjac mimo, iz nie baiwe sie duzo olowkiem :P (bardziej CG - patrz portfolio ;] )

 

Jakby co to kontaktuj sie via mail.

 

 

Leander - fajny pomysl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz foto to swego rodzaju "prawa autorskie " he he i bez zgody tej osoby nie chce robić z tego pokazu.... No więc tak chodziło by mi o format większy od A4 .... i jaka była by tego cena ?? Pamiętam jak byłem na tych wakacjach w TATRACH to tam takich ludzi na krupówkach było mnustwo i robili to za 30 zł w kilka minut (żałuje, że wtedy nie skorzystałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zł to nie wiele, a pracy nie mało. Ci ludzie na krupówach rozmazuja rysunek i robią to inną techniką...szybko i przyzwojcie. Ja się tego nie podejme i to nie z p[owodu wynagrodzenia:) poprostu gdybym kiedyś przerysowywał cokolwiek ze zdjęcia to bym to zrobił. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rozumiem ... dlatego prosił bym o minimalna cene ... no i czy byście (byś) to zrobili/ zrobił ... nie powiem ci na Krupówkach to jedni tak sobie rysowali a inni naprawde perfecto ... przynajmniej dla mnie ja tam sie na tym nie znam ... więc ILE i kto by sie tego podją !!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee niefajny ten konkurs wystarczy naciachac siatke i przerysowac (jak pisal deus)malo polotu maja takie rysunki z foty i troche sa bez sensu bo bardziej to rysunek techniczny niz artystyczny meczaca dlubanina a nie przyjemnosc :P no chyba ze hajs ma zastapic przyjemnosc ale sory 30 zl:> a marduk to slabe cwiczenie a wiecej sie nauczysz robiac 1 rysunek z natury niz 50 ze zdiecia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobre zdjecie to z tym tez sobie poradzisz ehhe zawsze mozna zrobic gestrza siatke heheh i zmrużyc oczy ehehhe albo wydrukowac fote podlozyc pod szklany stol podswietlic zaznaczrc walory hehehe itd heheh ale to doiero jak ewidentnie sie nie chce czegos nauczyc i autor tematu tez by podolal zostaje tylko kwestia "kreski";D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na początku powiem że pula to 100 zł !!

 

Oto i wstępne wyniki konkursu tzn prezentacje. DWA pierwsze sa juz skończone a OSTATNIE jest dopiero w POŁOWIE więc trzeci rys. to tylko tak wstepnie. Czekam jeszcze tylko na czwarty ostatni...

 

http://nooteboki5.w.interia.pl/1.jpg

 

http://nooteboki5.w.interia.pl/2.jpg

 

http://nooteboki5.w.interia.pl/3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego zadną siatką nie robiłem, choć szczerze mówiąc artystycznych filozofii tez nie dopisywałem. Wrzucam tu fotkę tego co zrobiłem, choć na fotce zwykle nie widać wszystkiego tak jak wygląda to w rzeczywistości.

 

portret9oc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul pl: calkiem fajnie ale ty tez nie robiles siatki:> czolo wyglada mi na za wysokie , odleglosc miedzy oczami chyba sie nie zgadza , jej prawy policzek jest lekko zaokragly jakbys zrobil ta nieszczesna siatke to by bylo ok;) do kreski sie nie czapiam (wlosy mi sie nie podobaja ale tym sie nie przejmuj:D)pozatym chyba najfajniej jak narazie:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe zdjęcie ?? hmm wiecie tak mógł bym czekac w nieskonczoność ... czekam właśnie na ostatnią prace ... ma by gotowa do piątku ... więc narazie zamykam ... "wpisy" przepraszam ale tak obiecałem osobom które pracowały nad tym do tej pory więc chcę być lojalny .. koło weekendu okaże sie CO DALEJ .....

 

Bardzo wam dziękuje za odzew i chęć do pracy !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto i dotarła do mnie ostatnia praca. Sam nie wiedziałem jak będzie robiona ale podoba mi się bardzo i ona Wygrywa konkurs. W rzeczywistości wygląda o 100% lepiej ...

 

Chciał bym serdecznie podziekowac reszcie za zainteresowanie i pomoc w tej sprawie, jestescie naprawde świetni i podziwiam wasz talent...

 

Jeszcze raz goraco pozdrawiam

 

Link -> http://nooteboki5.w.interia.pl/P1010131.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze zachowales sie troche nie fair. Jak tu widze, zdjecie referencyjne jest wykonane w studiu. To wypracowany portret z dobrym oswietleniem. Dla rysownika tego typu portretow to 80% roboty. Zdjecia, ktore udostepniales ludziom z forum nie posiadaly tych walorow. Jesli poswiecasz czas innych to wypadaloby wyrownac szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte prace wyglądały jak speedy, tak jaby serca w to nikt nie wkładał i lekko chciał zarobić pieniążki, poprostu szybka robótka nie zważając na jakosc. Tak mi się wydaje, i choć ja nie rysuje więc nie bluzgajcie mnie za to :D

To tylko moje zdanie. A ten nowy pikczer wygląda na przysiedziany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, chyba nikt nie spodziewał się poważnego konkursu ani nie liczył na te 100 zyla, co?

Fulii, Leander nie pisał o rozdzielczości ale myślę że o tym wiesz tylko udajesz niekumatego:)

 

w!e8:

Nie tylko przysiedziany ale nawet przesiedziany, w dodatku też nie jest rewelacyjny, powiedzmy że wart tych 100pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big. twierdzisz ze z kiepskiej foty namalujesz gorszy prortret? fota jest wyznacznikiem umiejętności a co za tym idzie efektu? :) wiadomo ze z ładnej foty łatwiej, ale to tak jakby upierac sie ze brzydki wyszedł obrazek bo prtretowana/ny była brzydka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się z tobą zgadzam, acz jak już sie upierać to każdy powinien mieć tą samą fotę żeby wszyscy mieli równe szanse. Gorsza fota nie jest tlumaczeniem, tak jak nie jest tlumaczeniem ze ci tutaj dostali wieksze rozdzialki:) ten konkurs jest ogolnie na tyle zabawny ze nie ma sensu go rozbrajac na czesci pierwsze i dzielic wlosa na 4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa, ja tylko chcialem z czystego altruizmu obronic kolegę, chłopakowi dziewczyna truje...a tu go jeszcze artyści dobijają ze fote dostali brzydką ;) no ale portret sie udał, nie taka baba straszna jak ją malują ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big. twierdzisz ze z kiepskiej foty namalujesz gorszy prortret?

 

Mysle, ze dla Ciebie peter_muler "gorszy" czy "lepszy" portret oznacza zupelnie cos innego niz dla nastolatki, ktora ma go dostac na urodziny.

 

Tu nie maja znaczenia zadne srodki wyrazu, poza ladnym ulozeniem swiatla na twarzy. Kolorem czy kreska tego nie poprawisz, bo nie upiekszysz tym dziewczyny i nie dostarczysz jej powodow, zeby nie schowala portretu gleboko w szafie.

 

Courtney Love w dwoch odslonach:

 

courtney_1.jpg

 

courtney_2.jpg

 

Mysle, ze 13-letnią Courtney Love bardziej uszczesliwilby Zenek ze starowki portretujacy zdjecie drugie, niz Rafal z forum ze zdjeciem pierwszym.

 

EDIT: Rafal z forum portretujacy zdjecie pierwsze przegra nie tylko z Zenkiem. Przegra takze z Rafalem portretujacym zdjecie drugie, wiec niewatpliwie, w tych okolicznosciach, zdjecie jest wyznacznikiem efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym rzecz, że uczestnicy 'konkursu' nie mieli tak dobrze jak Rafal.

 

ps: dlaczego przegra?

Bo "wiadomo ze z ładnej foty łatwiej". A Rafal to przeciez len :)

Jakich by miar nie przykladac, szanse nie sa rowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze sie czepiam czy cos, ale: http://nooteboki5.w.interia.pl/P1010131.JPG nie wyglada mi na najwyzszych lotow. Nie mowie tez, ze inne rysunki byly lepsze. Poprostu nie do konca jest odwzorowana twarz na tej pracy. Chociazby usta. Gdzies czytalem bardzo ciekawy artykul na temat tego, ze w portretach najwazniejsze sa usta i oczy.. i moge powiedziec, ze w 90% zgadzam sie z autorem tego artykulu.

 

Gratuluje zwyciezcom. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno .. wy nie myslcie że każdemu dałem inne FOTO !!!! Wysłałem po 4 takie same zdjęcia a każdy sobie wybierał z któego chce rysowac i tylko to co wybrał załanczałem na forum obok pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ciekawy watek :] dorzuce swoje 3 grosze, otóż ja uważam że majac 4 zdjecia/ najlepiej 4 zdjecia pokazujace bryle glowy czyli przod bok by wystarczyl / to niewazne jakie oswietlenie bylo na tych zdjeciach i czy osoba wyszla ladnie, Dobry rysownik zobaczylby bryle glowy i takby narysowal portret zeby osoba wygladala najladniej jak sie da, niejest to proste, tego poprostu trzeba sie nauczyc, co czyni osobe piekna a sa to proporcje odpowiednie i symetrycznosc twarzy przedewszystkim. A takie przerysowywanie ze zdjecia jest moim zdaniem strata czasu i robota na sile, juz lepiej wrzucic filtr w photoshopie wydrukowac i psiknac na papier zapach olowka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu.. ciagle slysze "dobry rysownik to, dobry rysownik tamto". Pokazcie mi tego dobrego rysownika co te cuda robi. Bo z tego co wiem, teraz i w calej historii sztuki artysci wysiadywali ze swoimi modelami dlugie godziny.

 

Poza tym rysowanie portretu to spotkanie z czyjąś psychiką, z oczekiwaniami, jak ten ktoś widzi siebie. To nie tylko bryla twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że wątek tak sie rozwinie :) Ja starałem sie wykonać rysunek jak najlepiej,siedziałem nad nim wiele godzin.Ostatnia praca wygląda na pierwszy rzut oka najlepiej,ale...(no właśnie) usta są zwalone niestety,cała twarz tez jakoś nie pasuje,jakis pogrzebowy klimat się zrobił przez tą czerń.

Co do fotek, akurat na tym które wybrałem twarz była mała(cała postać na tle lasu) :) Musiałem detale sam kombinować...to jest szczegół,nieważne.

Tak czy inaczej mam nadzieję, że dziewczyna będzie zadowolona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności