Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Dodge Viper RT 10


RobaL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nooo,RobaL...

Będę uważnie śledził Twój wątek:)Modelujesz mój ukochany samochód, więc ocena będzie bezlitosna :D

Na początek:

-mam podobne zdanie jak hkropinski, że model jest kanciasty

-modelujesz wg. planów i/lub zdjęć czy wymiary bierzesz z jakiegoś modelu?

-na razie nie przypomina mi to Vipera,ale wiem, że to dopiero początek

-co to za prostokątny otwór pod reflektorem dolnym?Pierwszy raz widzę coś takiego

-modelujesz model europejski czy amerykański?

-masa innych błędów

Ale pomimo tego trzymam kciuki bo jednak sylwetka RT/10 jest trudna do wymodelowania.

Pokaż siatkę i napisz w czym modelujesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą odpowiedz kieruję do S.T.O.R.Ma :

-prosze o wskazanie blędów i miejsc gdzie samochód jest kanciasty

-modeluje wg.planów i własnych pomysłów

-prostokąkty otwór pod reflektorem to wytwór mojej wyobrazni ;] (ostatnio często się nią sugeruje )

-nie wiem jaka jest róznica pomiędzy modelem europejskim a amerykanskim wiec nie powiem ci który to jest ;/

-jeszcze raz prosze o wskazanie blędów bo chciałbym zeby ten model jakos wyglądał

Pozdrawiam , siatke doloncze innym razem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe te siatki.Nic na nich nie widać:) Jak robisz na 3ds to ja Ci nic nie pomogę przy modelowaniu:).Ocenę niech wystawią Ci, którzy modelują w Maxie.

A w załączniku masz pokazane błędy:

1-ten nieszczęsny otwór:( Aż tak to nie niszcz samochodu.Lepiej jakbyś zrobił Vipera dokładnie

2-wloty tak nie wyglądają-->http://www.viperalley.com/gallery/showphoto.php/photo/18268/size/big/si/Dodge

3-tu są te kanty,o których pisałem...

4-na drzwiach jest "zakończenie" maski.Chodzi mi o to, że profil maski przechodzi na drzwi...zresztą trudno to wytłumaczyć:)Link powyżej

5-Maska nie jest taka prosta. Na środku jest delikatnie wypukła

6-dół maski nie przechodzi płynnie w słupek.Maska w tym miejscu jest zaokrąglona

Teraz różnice między wersjami:

-zielone kółko pokazuje mniej więcej umieszczenie kierunkowskazu w wersji europejskiej (czemu tak jest nie mam pojęcia:))

-zielony X pokazuje wydech rury wydechowej,której w wersji europejskiej nie było.Rury wydechowe miały wyloty pod tylnym zderzakiem

Ogólnie w Europie Viper był sprzedawany pod marką Chryslera a nie Dodge'a, więc różnice dotyczą modelu Chrysler Viper:)

 

To by było na tyle.Nie wiem jaki czas już robisz w Maxie ale model jest bardzo trudny.I wypadałoby wymodelować tez wnętrze.

 

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storm dzieki za pokazanie bledów i postaram sie je porpawic , ale jak sam juz powiedziales to dosc trudne auto do wymodelowania ale postaram sie jak moge zeby wyglądało pozadnie ;]

 

Pozdrawiam , bye ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować:) W globalnej sieci jest pełno zdjęć Viper'a.Niestety mało jest planów (mowa o dokładnych planach) więc dobrze by było, jakbyś miał jakiś mały model stojący na biurku(wiem z autopsji, bo mam kilkanaście modeli Viper'a-taki ze mnie maniak :D) do oglądania. Zapomniałem jeszcze napisać, że nie podoba mi się tylny reling za siedzeniami :)

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac postepy - to sie ceni :)

przyjzalem sie zderzakowi, on chyba powinien byc bardziej zagiety? cos dziwnego dzieje sie z drzwiami (gorna czesc).

czekam na wiecej, bo sama szyba to raczej niewiele do oceniania :P

swoja droga tez nie dokonca jest taka jak byc powinna.

pokaz siatke.

 

modeluj dalej. pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki X-em !!

jezeli chodzi o drzwi to tam jest takie przejscie z maski w drzwi i tam bedzie lusterko ;] a co do szyby to troche nie wiem jak ja wymodelowac ;/ siatke postaram sie za niedługo wstawic , pozrdo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Powoli zaczyna to przypominać Viper'a:) Ale...

Szyba jest zrobiona źle.To samo słupek przy szybie.Maska tak nie wygląda.Podobnie jest z wlotem powietrza.

 

Na plus można zaliczyć dolne wyprofilowanie przedniego zderzaka.

Na razie zostaw tą szybę i tylny reling.Spójrz na model jak na idealną "bryłę".Obejrzyj model z boku.Można zauważyć jak przedni zderzak idealnie przechodzi w maskę, która z kolei ładnie komponuje się z drzwiami.Zauważyłeś to?

Jeśli tak to teraz spójrz na profil drzwi.Ich linia ładnie przechodzi w linię tyłu.Pomijam tutaj tylny reling i słupek drzwi.

Nadal trzymam kciuki za model

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej.Środkowa część wlotu jest troszkę za gruba.

Nie wiem czy to wina kąta ustawienia kamery ale wydaje mi się, że część zderzaka nad wlotem jest za mało wyprofilowana.

Siatka wydaje się mi "czysta".Ogólnie wygląda ładnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za grzeczne to - luknij tu

Juz jest lepiej ale przeciez dażymy do perfekcji ;)

To jedno z moich ulubionych autek więc nie popuszcze bede nalegał, em teks o wyrywaniu paznokci i łamaniu konczyn w stawach pomine bo mi znów poleci po reputacji ;)

A poważnie jest lepiej ale ciągle traca prostą geometrią papierowego modelu a wiesz z papieru on nie jest. Viper jest oblutki w tym jego urok bo mimo to drapieżny no i ten kraglutki em albo nie znów ocenzurują, no powodzonka i rozchuśtaj troche te geometrię wiemże to wymaga wprawy ale jestes na dobrej drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam ze nic przez ostatni czas nie dawalem zadnych upków i nic takiego ale niestety nie mialem neta i nawet nie sprawdzilem co sie tu dzieje ;/

Co do wnetrza drzwi to troche je zmodufikowałem i jest klamka i zamiast tego wypukłego jest prowizoryczny głosnik .

Za niedługo postaram sie dodac jakies upki bo troszke pracowałem .

Pozdrawiam !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wnętrze przypomina wnętrze resoraka dla cdzieci sory ale np kierownica jakaś nietaka jest tapicerka taka wydaje sieogromna :/ moze tekstury cos pomoga lae wątpie w to :( Nie jestem ekspertem ale takie mam zdanie a co do modelu to jest spoko popracuj troche i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności