Skocz do zawartości

Pierwsza praca (proszę się nie śmiać)


CobraPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero co zacząłem zabawe w 3D's Maxie i nie za bardzo go rozumem. Mam go od jednego dnia. Próbowałem coś majstrwować, czytałem tutoriale ale są one dla mnie niezrozumiałe. Narazie nauczyłem się robić (bardzo) proste obiekty 3D. Daję zdjecie mojego pierwszego "dzieła" chodź trudno to czymś nazwać :}

 

pierwszedzieow3dsmaxie5iw.jpg

 

Zapewne cudo to to nie jest ale coś tam mi wyszło :/ I niewiem co z tym zrobić... jak dodać jakieś efekty, np. cienie, jakieś okna takie tam rzeczy i jak zrobić żeby to wyglądało jak prawdziwe (tak jak każdy robi tu obiekty 3D)?? Proszę się nie śmiać to "coś" robiłem 30 min bo to było pierwsze zetknięcie z tym programem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam:

Wszystkie funkcje 3ds max, włącznie ze wszelkimi zakładkami, poleceniami, buttonami, efektami oraz opisem step-by-step popartym licznymi przykładami i tutorialami można znaleźć pod klawiszem:

 

F1

 

Tam znajdziesz najwiecej pomocnych rzeczy które pomogą ci w stawianiu pierwszych kroków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest bardzo dużo materiałów z których można się uczyć i to po polsku :) Wystarczy poszukać, zacznij od przeszukania tego serwisu, gł. dział tutoriale i linki, potem już jakoś pójdzie :) Są też książki dostępne po polsku. Podstawą są chęci i nieco inicjatywy. No i za angielski radzę się wziąść bo bez tego może być ciężko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte wszytkie ksiązki są pod stare wersje 3D's'a np. Pisze Views -> Units Setup a w mojej wersji tego nie ma bo ksiazka jest oparta na 5.0 a ja mam 8.0 i juz ta ksiazki odpada bo nic nie zrobie :/ W tym F1 jest wszytko tylko że po angliku jest może jakieś spolszczenie tego ?? (w co bardzo wąpie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odrobinie wysiłku podstawy złapiesz z książką do starszych wersji, szczególnie jak przerobisz wcześniej kilka tutków. Polskiej wersji helpa czy maxa nie ma i wątpie żeby kiedykolwiek coś takiego się pojawiło.

 

Pamiętaj że nic tu nie przychodzi odrazu, trzeba naprawdę sporo czasu posiedzieć żeby opanować program. Weź pod uwagę to że teraz i tak masz komfort jeśli chodzi o materiały edukacyjne (także po polsku) bo naprawdę jest z czego wybierać :) A takkie coś jak metoda prób i błędów też się sprawdza :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jestes początkujący to po ... co ci wersja 8 maxa??? ucz sie na starszych wersjach np:5 i kup sobie książke i po kłopocie. nauczysz sie posługiwać dobrze wersją 5 później przejdż na wyższą. bierzesz sie za to tak jak bym kipł tony materiału a dopiero póxniej robił obliczenia i myślał co z tego zrobie o ile wogóle cos zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati_666 - no nie mogę się z Tobą zgodzić. Po pierwsze maxa 5 nie dostaniesz już nawet triala, po drugie w nowsze wersje wcale nie są trudniejsze w obsłudze, a nawet doszło wiele ułatwień. Że ma więcej funkcji...co z tego ? Nie ze wszystkich trzeba odrazu korzystać i w niczym to nie przeszkadza.

 

Poza tym kolejne wersje różnią się dość niewiele więc i tak nie robi to zbytniej różnicy.

 

Tyle OT z mojej strony :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała rada jeszcze

 

jesli nie możesz znaleść danej funkcji która byla pokazana w tutorialu, wystarczy że wpiszesz jej nazwę w wyszukiwarce Helpa. Wyszuka ci wszystko na jej temat łącznie z lokalizacją w maxie

 

dodatkowo kwestje po angielsku których nie rozumiesz możesz sobie przetłumaczyć Translatorem (przykladowo online: http://www.translate.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet nic nie widze...tzn zaden obrazek mi sie nie otwiera. Whatever...

 

Jedna rada. Troche cierpliwosc... i samozaparcia. Bo widze ze jak ci przychodzi z trudnoscia znalezenia jakiegokolwiek tutoriala w sieci, to nie wiem jak ci pojdzie z Maxem.

A co do angielskiego... no coz, masz teraz dobry powod zeby sie go nauczyc... ;) A, uwierz, warto go znac gdy chcesz sie zajac 3d...

 

W kazdym razie pozdrowienia i powodzenia w dalszych zmaganiach :)!

 

Ufff... nie wiem czy nie przyspamowalem ale troche spiacy jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności