Skocz do zawartości

Żyły i tętnice problem...


NoVaKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robie układ krwionośny w 3DS maxie... dopiero zaczynam zabawe z nim, [2 tygodnie sie już ucze] odrysowałem sobie główne żyły i tetnice. i pomyślałem że jak skoncze to sklonuje je, zeskaluje na mniejsze, i booleanem wytłocze w środku. ale niestety... chyba to nie przejdzie :( może macie jakis pomysł czy można jeszcze to uratowac ? troche siedziałem nad tym i szkoda mi to usuwać :P

 

tu macie screeny:

 

http://img110.imageshack.us/img110/8951/uklad19he.jpg

http://img240.imageshack.us/img240/5719/uklad29iy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie wiem czy jest modyfikator PUSH w maxie 5 ale możesz zrobić kopię żyły w tym samym miejscu, dać modyfikator NORMAL, odwrócić normalne, a następnie modyfikator PUSH, który wypchnie lub wbije poly w zależności od wartości jakie nadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck..... znowu spieprzyłem sprawe :/ no wiec, już mówie... tamten sposób z shellem nawet spoko:) udało mi sie :] tylko.... było dużo artefaktów i brzydk o to wygladało wiec skasowałem jednak :P no i teraz zrobiłem spline'ami.... ale... ehh.. połączyłem wszystkie spliny w jedna całość... i teraz jak chce dać loft'a to nie moge Get Shape......... :[ jestem załamany :| można to zrobić tym loftem zmieniając cos w ustawieniach czy nie ? bo jak chciałem porozłaczać wszystkie spliny od siebie, [ miałem je połączone blind'em i connectem] to i tak nie moge odłaczyć ich jako osobne:/ tzn. ja je dołączałem przycieskiem Attache ale czy jest taki przycisk który by je wywalił z tego jednego wielkiego spline'a ??

 

tutaj jak coś image:

 

http://img504.imageshack.us/img504/4391/ukladddd2tv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NoVaKK -> ścieżka (path) dla lofta musi być jednym splinem. Nie możesz połączyć kilku ścieżek i dorzucić do tego shape (kształt). Jeśli chciałbyś dołączyć do jednej linii wszystkie inne to nie używasz opcji ATTACH tylko ATTACH MULTIPLE (ta zaraz poniżej zwykłego ATTACH). Po tym wywoła Ci się lista i dołączasz tyle ile chcesz.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że dla lofta spline musi być pojedynczy to nie ma co dołączać innych linii ;) To było tak tylko na przyszłość.

 

Lepiej pociągnąć tą metodę, którą podał dareg bo widać, że obiekty już masz. Jeśli nie masz shella to użyj pusha.

 

tob01 -> owszem wypycha. Zobacz w załączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik:)

ja juz novakowi tlumaczylem zeby zrobil to loftem. dodatkowo proponowałem

jako shape uzyc circle w circle - podwojnego okregu.

Tam sa dodatkowe mozliwosci w formie pogrubiania żył - opcja scale na lofcie.

warto przypilnowac , zeby kształt potem był zamkniety na krawedziach denkiem (cap)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności