Skocz do zawartości

dysk 200gb czy dobry?...


Baldack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sorki że sie podepne pod temat ale chciałem sie zapytać co sądzicie o tym dysku http://www.allegro.pl/item88516266_maxtor_diamondmax_10_250_gb_sata_16mb_cache_ncq_.html

 

Chciałem się rówież zapytać czy warto kupować sata? Jakie sa plusy jakie minusy? Cena jest w miarę porównywalna ale nie wiem jak to wygląda ze strony techniczno/praktycznej.

 

Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldack ale to jest ata 133

transfer wew o 300mbit/s wyzszy.

 

Hubi sata maja wyzszy transfer zewnetrzny sata I 150 a sata II 300 jak dobrze pamietam wiec jak masz plyte z obsluga sata to raczej napewno warto acena jest nie tyle poorownywalna co dyski sata sa o 10 zl drozsze od ata czyli prawie zadna roznica. minusow niema bo jakie moga byc :)

no mze jeszcze jedno w sata niema jumperkow ani innych takich master slave uzaleznione sa tylko od tego do ktorego kanalu jest podpiety niewiem jak to jest ze starszymi plytami ale raid dziala przy nowych tylko z sata ale moge sie mylic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy miał ktos moż jakieś przykre doświadczenia z firmą maxtor?

 

serwusik :)

mi padl swego czasu maxtor 80 gb. Oddalem w ramach gwarancji, ,doplacilem i wtedy wzialem samsunga spin pointa 160 :) .

Dyski padaja i trzeba byc na to przygotowanym. Nie ma NIEZAWODNEJ firmy.

Tak samo jak z autkami - te najlepsze tez sie czasem psuja :)

 

A teraz lece na raid - 1 terabajt wolnego na hdd to bardzo przyjemne uczucie :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldack ale to jest ata 133

transfer wew o 300mbit/s wyzszy[/quote=Bzyku].

 

a to czego sie tyczylo ?...bo tak nie za bardzo wiem?.

[+]

no ja to zobaczylem:|...ale nie znam różnicy miedzy ata100-ata133:P...

nie wiem nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się rówież zapytać czy warto kupować sata?

Jak masz na płycie SATA, to kupujesz dysk sata. Jak nie masz, to EIDE. Różnicy w wydajności pomiędzy tymi samymi modelami z różnymi interfaceami nie ma. Zaletą sata jest to że masz cieńkie kabelki które łatwiej ułożyć w obudowie, no i limit długości kabelka jest większy, dziki czemu możesz podłączać dyski zewnętrzne do sata (wątpie żeby kiedykolwiek sie przydało). Pozatym w teorii można podłączać dyski nie wyłączając komputera, ale większość producentów i tak zaleca jego wyłączanie, więc i tak szkoda ewentualnego ryzyka. :P

 

Co do wyboru, to ja bym Samsunga obstawiał, chociaż seagaty też ciche podobno.

 

Co do niezawodności, to jak dobrze poszukać to każdego modelu zdażają sie wadliwe egzemplarze, albo jakiemuś debilowi spadnie dysk z 2m na ziemie i będzie potem sie dziwił (bluzgając na firme na forach internetowych ) dlaczego sie bad sectory robią. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności