Skocz do zawartości

Dual core Pentium z seri 800 - 820


Amok

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś już testował ten procesor w renderingu ?

jak wychodzi chłodzenie tego procesora bo pobór mocy siega 360 W !!!

już normalne pentium ma z tym spory problem mając tylko jeden rdzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest pobór mocy całego systemu OPRÓCZ karty graficznej. Sam procesor powinien pożerać około 100W. Może troche wiecej, ale na pewno poniżej 200W.

Co do procesorów - seria 8xx jest nieopłacalna, lepiej dorzucic 100zł i kupic cos z 9xx. model 805 pracuje na wolniejszej magistrali, wiec oprocz niższego taktowania samego zegara sporo traci na komunikacji ram-cpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 9xx dopiero wchodzi i z tego co wiem najtanszy 920 bedzie kosztowal ( teraz tylko komputronik ) 1050 zl a widzialem nawet za 1250 zl !

 

Wedlug ciebie nie oplaca sie kupowac 805 ? to w takim ukladzie co jest alternatywa w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do wchodzącej serii 9 kupowanie teraz procesora z serii 8 jest imo nieopłacalne. 8 są wykonane w starszej technologii, pobierają więcej energii i bardziej się grzeją. Róznica 100zł (a tak to wyglada z tego co pamietam) jest niezbyt duża w porównaniu do ceny tego układu.

Czy 805 jest złym wyborem nie moge powiedziec, nie testowałem, nie widziałem testów. Miałem jednak okazje testowac mój procesor w róznych konfiguracjach [magistrala]x[mnożnik]. Nie chce skłamać, wiec nie podam z głowy konkretnych wynikow, ale mogę powiedzieć ze układ 185x16 był wydajniejszy niz 150x21, mimo niższego taktowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo nadal sie wacham miedzy :

 

805 - 2,66gh 533mhz 2 x 1mb - cena 550 zl

630 - 3gh 800 mhz 2mb - 760 zl

 

Czy w najblizszym czasie ta wielowatkowosc , 2rdzenie , beda jakos wykorzystywane przez programy cadowskiei i renderujace zeby warto bylo zakupic ta 805 ? Biore pod uwage ze pewnie w przeciau 2 lal nie zmienie procesora :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od 3 tygodni w pracy procesor P4 830, 2 gb ramu i kartę radeon x600 i wszystko działa na zasilaczu modecom 350W. na razie nie mam żadnych problemów. wszystko chodzi stabilnie nawet przy parodniowych renderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kozioo , jezeli procek bieze tylko 100 W , to jakim cudem system z intelem

pożera 130W wiecej ,?

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem.

 

wookie - wszystkie popularne programy renderujące wykorzystują dwurdzeniowe procesory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od 3 tygodni w pracy procesor P4 830, 2 gb ramu i kartę radeon x600 i wszystko działa na zasilaczu modecom 350W. na razie nie mam żadnych problemów. wszystko chodzi stabilnie nawet przy parodniowych renderach.

To dziw ze jeszcze wszystko w powietrze nie wylecialo ;P, zlitowalbys sie nad sprzetem, bo przy takim zasilaczu to chyba zadlugo niepochodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, przesadzacie, nowe modele modecomow (seria mc) to calkiem dobre zasilacze. nie sa to zadne anteki czy tagany, ale jesli nie jest sie overlockerem i ma sie ograniczone srodki, to jest to dobry wybor. zlozylem juz kilka kompow na tych modecomach i jest ok. sa ciche, dobrze trzymaja napiecia, ogolnie pozytyw (szczegolnie biorac pod uwage ich cene).

swoja droga kiedys mialem defaultowego codegena 300W, ktory zanim sie zjaral chodzil w zasadzie 24/h przez ponad dwa lata. w miedzyczasie w zasadzie zero niespodziewanych restartow (chyba). oczywiscie nie polecam :)

 

co do pentiumow 8xx to sa ok, chociaz duzo bardziej polecam x2 3800+, szczegolnie, ze ladnie sie kreca.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64-x2-3800_10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto wybulic pwiedzmy 1100 zl za 64 x2 3800 zl ?

 

pracuje glownie na archicadzie , mysle nad nauka wlasnie 3dstudio ale czy ma sens teraz taka kase wywalc na procka :/ moze za pol roku - rok cena spadnie i wtedy zakupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz- skoro jesteś taki mądry to se kupuj codeny tagany i inne, niech ci się przedstawi zapach spalenizny i fajerwerki

 

Predator- AMD z tym nowym prockiem dala ciała, jak wynika z testów niema prawie żadnej lepszej wydajności od X2, ale zato Intel zaszponcił nowym prockem o nazwie Conroe który ma ponoć przynieść 50% więcej mocy w porównaniu do AMD, ale to są procki jeszcze nie oficjalne i AMD może dorównać Intelowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 miechy temu zakupiłem do roboty D840 3,2 GHZ , 2 GB ramu , płyta Asus P5WD2 Premium , HDD SATAII 250 GB , ASUS GF 6800 GT 256 Mb ram , obudowa Aerocool z zasilaczem 520 W . Buda na zdjęciu , robię na razie na swoim starym monitorku 24" elsa 850 w 1600x1024 w 32 bit kolorze.

Sprzęt na fotach.

Wnioski :

1. od lat pracuję na dwuprocesorowcach i nigdy nie przesiąde się na singla.

przez pewien czas miałem P4 2,6 HT namiastkę 2 procków , ale to nie to co 2 pełne procki lub 2 rdzenie .

2. W czystym renderingu /max , vray / D 840 jest jakieś 2,5 - 3 razy szybszy od mojego starego P4 2,6 HT i 5-6 razy szybszy od domowego 2xPIII 850 Mhz 1GB ramu /czyli trochę mocy ma.

3. D 840 można kręcić , są nawet ustawienia w biosie do krecenia o 5-30% za pomocą 1 "guziczka" :) . Po podkreceniu nawet o 25% sprzet działa stabilnie , ale na boxowym wiatraku dołączonym do procka , przyśpieszenia w renderach nie ma !!! ./ wyższa temperatura proca powoduje spadek wydajności / ,. Tak więc skończyło się na podręceniu o 5% i zbieram kaskę na lepsze chłodzenie :)

4. Na codzień używam Architecturala 2006 i maxa , ostatnio trafia mi się sporo animacji architektonicznych . Uzywam buckbernera i 5-6 komputerów w sieci . I tutaj dla mnie największa zaleta dwurdeniowca lub dwuprocesorowca . Ustawiam render na 1 procku w D840 , a na drugim mogę bez najmniejszego zwolnienia dalej pracowĆ np w ADT 2006 l.

Dzięki tej maszynie nie muszę ustawiać animacji do liczenia tylko w nocy , komputer pracuje choć na 50% ale również w dzień bez pogorszenia komfortu pracy w innych programach .

5. Podobnie można zrobić również z P4 2,6 w technologii HT , ale widać tam jednak "przycinanie" lekkie spowolnienie pracy .A i spadek wydajności w renderach jest o min 70% a nie o 50% jak w przypadku D840 . Z tym że rendering na jednym rdzeniu i tak jest szybszy niż na całym P4 2,6 Ghz.

6. Sprzęt jest zajb... stabilny , nawet jak robię na dwóch rdezniach co innego

i dotychczas nie maiałem problemów.

7. Zainwestuję jednalk jeszcze w dodatkowe 2Gb ramu i jakieś chłodzenie wodne , bo maszyna wyje podczas pełnego obciążenia niemiłosiernie.

8. W przysłości załącze zrzuty z Cinebencha .

 

To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do HT to tylko chwyt marketingowy(dodali do procka 2 odzielne potoki i tyle a rejestry oraz jednostka wykonawcza sa te same)...wiec jezeli procek pracuje na programie A=100% a program B potrzebuje 40% to sobie tylko przeskadzaja!

ale to tylko taka dygresja odnoscie HT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak w jakimś stopniu spełnia swoje zadanie , dla osób z chudszym portfelem , HT to dobre rozwiązanie. Np. mam w firmie 3 kompy P4 2,4 Ghz bez HT , a w renderach komp 2,6 HT zachowuje się jak 3,5 - 3,9 Ghz komputer w stosunku do 2,4 Gz . Jak dostałem z 2 lata temu 2,6 Ht to byłem mile rozczarowany , nie liczyłem aż na takie przyśpieszenie w renderach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności