Skocz do zawartości

Projekt na konkurs "shelter in a cart"


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zrozpaczony jakością korekt na projektowaniu i rezultatem postuje tu wynik pracy na konkurs www.designboom.com - temat shelter in a cart, czyli wózek dla bezdomnego rozwijający się w łóżko.

Dlaczego jestem zrozpaczony? Ponieważ na 3 korektach, które były do tego projektu dowiedziałem się, że tak, ale muszę zrobić rzuty w cadzie i zwymiarować to bo inaczej się nie da. Dla ułatwienia dodam, że na 50 prac finałowych innych edycji konkursu nikt tego nie robił i nie jest to wymagane.

No cóż, ale o zgrozo to mnie się ocenia a nie prowadzących.

Tak więc - może wy mi coś powiecie. Zaznaczam, że widzę w tym projekcie więcej wad niż zalet, ale nie umiem sobie z tym poradzić, a prowadzący niczego nie ułatwiają.

Jest to mój wstępny projekt na 2 gim semestrze w. arch.

 

 

http://mateuszwojcicki.com/_speedy/siac_1.jpg

http://mateuszwojcicki.com/_speedy/siac_2.jpg

http://mateuszwojcicki.com/_speedy/siac_3.jpg

 

Na koniec proszę o litość i konstruktywną krytykę..

 

Tym razem uniżony - Ja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Torby - kosza na kółkach które to się pcha.

Rzuty owszem zrobię na oddanie. Format planszek wysłanych na konkurs jest inny niz na oddanie. Do oddania mam jeszcze trzy tygodnie, bo na konkurs się wyrobiło 5 osób z grupy, więc reszta i tak nie dużo ma.

Na oddanie to jest plansza 100x50 + 100x50 jako podkładka pod model i do tego fizyczny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o przyjęcie ; ] ....

Co do projektu Maceo , ciekawy pomysł...nawet chwilowo chciałem wziąść udział ale pomysłu zabardzo nie było , zważając na ciekawy i niełatwy temat.Przyjąć by się to nie przyjęło ale działać by działało chyba...;) Podoba mi się pomysł , wykonanie średnie ale renderki nie ładne ;P

 

ps. ciekawe kiedy ogłoszą wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fallen Lord

Helou. Kolega z Warszaffki, Breslaua, a może Krakus? Bo interesuje mnie, gdzie ci prowadzący są tacy nieciekawi...

Jeśli chodzi o projekt, to sens składania tego wózka jest żaden, albowiem nie sprawia, aby znacząco ubywało mu na kubaturze, a przybywało na mobilności. A wizki spox, respect. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkursy designboom chyab nie maja na celu wyłonienia czegoś co juz teraz zdałoby egzamin.. Jest jak dla mnie zupełnie lużna dyskusja na temat domu na kółkach, oraz domu minimalnego w ogóle...

 

A co do składania, mi sie wydaje że to nie do końca chodzi o zmniejszenie kubatury ;) a zmianę funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, chodziło o zmianę kubatury.. :D Ale na szkicach i w wersji koncepcyjnej jakoś zdawało się, że skróci się więcej. Ale w sumie to skraca się całkiem sporo. No i funkcja się zmienia, bo łatwiej to pchać i transformuje się przestrzeń z poziomej na bardziej przystosowaną do wożenia rzeczy np. makulaturę.

Zamysł był taki, że chciałem trochę odejść od formy tradycyjnego wózka i spojrzeć na to trochę inaczej. A że termin był 2 tyg. to wyszło coś takiego.

 

A jezeli chodzi o prowadzących: Jestem z Wawy. I to nie jest tak, że wszyscy są kiepscy. Po prostu jakoś tak nie ma tej werwy i pasji, której się spodziewałem. Przynajmniej u mnie w grupie. No i generalnie zamiast korekt projektu są korekty modelu (że np. przydałyby się opoy zrobić w modelu, żeby kółka ładniej wyglądały).

Po prostu czujęsię trochę nie poważnie traktowany. Może jestem nadgorliwy, bo studiowałem już i Fizę i Telekomunikację i to są moje w sumie 3cie studia, te świadomie wybrane, wymarzone.. no i spodziewałem się czegoś więcej. No i naczytałem się o modelach szkół za naszą zachodnią granicą (i północną)...

Ale dlatego też oworzyłem wątek tu na forum z nowym zadaniem projektowym, żeby moja edukacja odbywała się "szerzej" ;) No i żeby mnie coś mobilizowało.

 

Dobra..koniec z tymi wywodami. Jutro wrzucę zdjęcie modelu fizycznego i planszę finalną 100x50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś krótka elipsy się nie zbiega do punktu zbiegu wózka? Czy rozstaw się powalił? Robiłem to strasznie szybko, fakt. Ale czy to jest bardzo widoczne?

 

Hmm.. Chodzi o te napisy po skosie? To eksperyment. Chciałem zaszaleć ;) Zobaczę na planszy jak wyjdzie, ale zdaję sobie sprawę, że może nie być dobrze.

 

Ten pan to jest bezdomny. A ten shelter jest właśnie dla bezdomnych i ma wskazywać na to dla kogo jest, bo forma na to nie wskazuje. Temat pracy jest napisany w lewym górnym rogu, jakby co.

 

Dzięki za commentsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan się jak najbardziej obronił, nie wnikałem niestety w tekst, mój błąd. :)

Mnie kółka strasznie się rzucają w oczy. Osie i perspektywa nie te. Są za bardzo zbliżone do koła (szczególnie te w wózku na dalszym planie), ale napewno to widzisz. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem tego świadomy (i byłem, ale miałem wrażenie, że tego nie widać). Zmienię to przed wydrukiem. Ale w wózku z przodu tego raczej aż tak nie widać, chociaż z tym z tyłu to może trochę zwaliłem ;) fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności