Skocz do zawartości

Problem z Material Editor i z rendingiem


Nastolatek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otóż za każdym razem, kiedy wchodzę do Material Editor, zamiast kul z nałożoną texturą mam same czane pola, nie można w jakikolwiek sposób zobaczyć textury. Później, kiedy jest rending, ZAWSZE jest tylko czarne pole(nawet jak się renduje parę godzin). Podejżewam że może być to wina jednego z dwóch powodów:

 

1. Nie dodałem żadnego źródła światła

2. Tam gdzie się przestawia render, wybrałem w pierwszym i drugi Maxwella, ale w trzecim już nie moge wybrać.

 

Czy to może być powodem wersji beta(1.2.2a, mogę w każdej chwili przejść na RC5)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1 . Maxwell to aparat, jak ma byc jasno skoro nie masz nigdzie swiatla

2. wazne zeby w production byl wybrany maxwell

 

co do material editora to w pluginie dla 3d maxa tego nie ma (bo jak ma byc skoro jest to system oparty na PPT, podglad trwal by conajmniej 5 min)

 

z tego co wiem to material editor jest w wersji R(cośtam) jako taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc tak.

 

1. Która wersja jest lepsza(nowsza), beta 1.2.2a czy RC5?

2. W jaki sposób maxwell rendruje?(czy tak jak mental ray, czy może jak scanline, czy jeszcze inaczej).

3. Jeśli raz przeleci rendring do 100%, to już powinno się pokazać co się zrendrowało, czy trzeba jeszcze czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. RC5 - nowsze - ale jeszcze nie najlepsze - nadal w fazie przejsciowej - np pare bugów jest - nie możesz koloru szkła zmienic itd ale jest znacznie szybszy niż wspomniana beta.

2. nie rozumiem pytania - ustawiasz swiatła, scene, pare ustawien kamery dajesz f9 i sie renderuje - w jakim sensie ?

3. jesli szybko przeleci te 10% to pewnie dlatego że masz ustawiony limit czasowy pod f10 i dlatego jest 100% bo juz sie czas skonczył który wyznaczyłeś - maxwell może renderować najprawdopodobniej (!!!) w niekonczonośc jeśli o to idzie.

4. - odpowiedz na natępne pytanie :) - podgląd materiałów jest w rc5 ale w 3dsmax tego i tak nie zobaczysz tylk ow specjalnym programie dołączonym do maxwella - studio - słuzy do renderingu, ustawian materiałów itd ale nie musisz go uzywac - mozęsz bezposrednio z poziomu maxa, niedługo powinien byc rc6 czy cos takiego ale tego jezcze do konca nei wiemy kiedy nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności