Skocz do zawartości

Scena 3D: StarGate Atlantis Bitwa kosmiczna


wenus525

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem fanem tego serialu i szczerze czuje nie dosyt więc postanowiłem zrobić jaką fajną bitwe kosmiczną narazie tworze modele statków zrobiłem już x302 , dedala BC x304, a teraz tworze wymyślony przez siebie statek po środku tam gdzie są ciemno zielone kwadraciki będą miejsca dla dokowania x304 zamierzam też wsadzić mnóstwo działek czyli niestety particle i będę się modlił żeby komp mi to przetrzymał oto screeny

 

 

 

 

zamierzam wsadzić z 40 działek i utworze tzw fale ognie chodzi o to żeby rakiety Krążowników przeciwnika zostały zniszczone zanim dotrą a przy okazji rozwalały go hehe

 

mam xeon 3,6ghz 2gb ramu x800 i wtym roku jeszcze może rozbuduje o drugi taki sam procek heh

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi też... patrze, patrze co jest grane? hehe, jak to miło że ktoś jeszcze po za mną chce zrobić filmik o statkach kosmicznych. Mega produkcje z efektami specjalnymi rulezzzzzz...

P.S

Przy tym twoim pierwszym statku mój Batek chowa się oj chowa.

Jak skończysz to jesteś mistrzunio (i tak jesteś- to pierwsze kosmiczne ustrojstwo super!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to będzie coś na miarę bitwy która dzieje się w odcinku 20 sezonu 7 serii SG ... bitwa bardzo ładna, choć też bardzo krótka ;] ... no cóż - to serial :) ...

 

StarGate Atlantis? Jakie strony będą walczyć ze sobą? Będą staki Wraith? :]

 

[+]

 

Czy pierwsza grafika to dedal? Przypomina mi go i chce się upewnić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak x304 ten pierwszy statek został wyrenderwoany w 2 minuty ale jak kiedyś renderowałem z GI itp rendering trwał 8h ale efekt porażający np na dziobie widać światła ze szpar bo jest więcej światełek tylko nie widać z GI jest duży realizm ale do renderingu 15 minut filmu potrzeba by ojj z całej farmy komputerów

 

co do tego dedala to jest taki na necie ale model bardzo skomplikowany i brakowało paru rzeczy np silniki z tyłu czy działka wiec model zrobiłem odpoczątku ale miejąc taki dobry pierwowzrór nie było to takie trudne ... wczęsniej robiłęm podone numery bo np w grze roma total war doatek barbarian ... były modele dla 3ds maxa ale banalne i nie przystosowane do animacji ale miejąc taki szkił szybko nauczyłem się robić wojowników attyli czy też rzymu

 

będą 3 strony konfliktu a w zasadzie dwie najpierw jak zrobie modele postaci to ułoże coś w stylu w poprzednich odcinkach więc tak Genii robi flote jedyną bronią ich są rakiety atomowe statki posiadają bardzo gruby kadłub wiec nie mają osłon i ich statki są słabo wyposażone cóż nie mogli się bardzo rozwinąć w ciągu 2 lat będzie Wraith plan jest taki Genii ma sojusz z Atlantis jednakże admirał floty się buntuje nie może zaatakować miasta ani go zniszczyć --> miasto jest podziemią więc chcą zdobyć inne miasto i jakąś planete zawierają sojusz z 5 statkami Wraith i mają następujący plan atakują miasto atlantis ale my ich powoli rozwalamy w wyniku masowych explazji nuklearnych czuniki dalekiego zasięgu nie działają gdy statki Genii zostają uszkodzone ci uciekają Ziemia zostawie dwa x304 na atalantis reszta floty goni Genii w pewnym momencie ci wychodzą z nadprzesterzni i tu mamy komitet powitalny 10 min kieruje się w strone staku nie ma osłon będą wybuchać fragmenty itp później włączą natychmiast i część min rozwali się o osłone później z jedej strony mamy atak całej floty Genii a z drugiej 2 statki Wratih ziemia ma mase x302 i 3 dedale na pokładzie natomiast równoczęsnie odbędzie się szturm na miasto gdzyż kolejne 3 statki atakują miastoi no walki się kończą tym że my wygrywamy

 

 

dużo pracy mnie czeka i jeśli ktoś by mi pomógł byłbym wdzięczny apropo miałem przerwe z 3ds maxem przeszło rok od pół roku zacząłem robić różne rzeczy mam problemy zwłaszcza z texturkami jeśli ktoś się zna na tym i wdzięczny poza tym mam zrobione jeszcze miasto atalntis jakieś 3 miesiące pracy niestety nie mam textur bo tu już poprostu nie mam sił

 

 

stats z dzisiejszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serialu nie znam, ale mam przygotowaną sekwencje gwiezdnych wojen której nie pociaga nawet mój obecny sprzęt także przestrzegam pohamuj nieco 3dowść przedsięwzięcia co sie da spłaszczaj lowpolyuji oby sie ci udało to zoptymalizować tak jak mi sie nie udało, ja nie myślałem wówczas o optymalizacji zupełnie terazjuz wiemzesie poprostu nie da nie produkując na 1 kompie. Ale życze powodzenia i czekamna dalszy ciag jaksie uda moze zmobilizuje mnie to do swoistego powrotu jedi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genii? Bleee... nie lubie tych kretowców ;] ... mają zrytą psychikę ... ale filmik może być ciekawy ... powodzenia :)

 

 

 

Mi też... patrze, patrze co jest grane? hehe, jak to miło że ktoś jeszcze po za mną chce zrobić filmik o statkach kosmicznych.[...]

 

No to jest nas trzech i trzy scenariusze ;] hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem daltego staram się jak moge poza tym największe problemy będą przy particlach staków będie na scenie max 20 a cząteczek cóż setki + wybuchy zastanawiam się jak je zrobić ale chyba poprostu wezmejakiś gotowy wybuch i wrzuce go + glossies przeźroczystoć i efekt będzie taki sam jak przy particlach a może lepszy

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------

zrobiłem dzisiaj działko podstawka mi troche nie wyszła jakieś uwagi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katharn

Witam wszystkich Grafików związanych z tym szacownym Forum.

 

Na wstępie napiszę coś o sobie. Otóż jestem moderatorem na Forum Orion Tokra - największym forum o Universuum Stargate w Polsce.

 

Kilka dni temu pojawił się u nas temat:

 

http://forum.gwrota.com/index.php?showtopic=5318

 

Napisała go ta sama osoba, która założyła ten temat. W trakcie dyskusji - jaką przeprowadzili Graficy z naszej rodzimej grupy Tauri Graphics - wyszły na jaw pewne fakty, które moim skromnym zdaniem zasługują na uwagę administracji tego Forum.

 

Nie chcę rzucać bezpodstawnych oskarżeń, ale wygląda na to, iż użytkownik wenus525 przypisuje sobie nie swoje dokonania. Myślę, iż ten fakt należy sprawdzić, dla dobra ogółu.

 

 

Na zakończenie pozwolę sobie dodać, że nie jestem grafikiem, aczkolwiek osoby, które wypowiadały się w temacie podlinkowanym powyżej na grafice się znają. Nie chcę wszczynać żadnych awantur - jedynie pragnę wyjaśnić sytuację .

 

Pozdrawiam

 

Piotr "KaThArN"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi prosze co sie dzieje ? :>

 

model zaprezentowany w 1 poscie wykracza jakies 10 lat wstecz od tego z texturami

 

jesli jestes na tyle odważny ze startujesz z tak ambitnym projektem to moze jestes i na tyle ze sie przyznasz ? czy dalej bedziesz ciągnął dziecinną wyliczankę, może uwierzą a moze nie ?

 

nie raz były na tym forum przeboje z prezentowaniem nie swojej pracy, tylko po co ci to ? zaimponować innym ?

 

ps. i ultimatum - wyjaśnisz w szczegolach co sie dzieje albo ban, wybieraj

 

katharn - Dzięki za wyjaśnienie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto było. Męczyłem się mase czasu efekt wyszedł taki sam a miejscami gorzej część rzeczy nie widać bo są za małe ale w sumie dobre ćwieczenie bo nauczyłem się w praktyce mase rzeczy podobnie zrobiłem z masą modeli z gry roma total war

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katharn
katharn - Dzięki za wyjaśnienie sprawy

Nie ma za co - miałem nawałę zajęć w pracy i dopiero dziś zajrzałem na nasze Forum - stąd zwłoka w działaniu.

 

Co do mnie - to czasem bawię się w Photoshopie i znam dość dobrze zjawisko wykorzystywania czyichś prac bez późniejszego zamieszczania odpowiednich stopek.

 

Pozdrawiam w imieniu załogi Portalu Orion Tokra - i gratuluję dobrze prowadzonego Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności