Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Viper Defender [NURBS]


Dirk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem, że zabiorę się za swój pierwszy pojazd w Rhino.Na warsztat poszedł samochód dość nietypowy.Jest to modyfikacja Viper'a o nazwie Defender.Może niektórzy słyszeli o serialu pod tytułem "Viper" gdzie ten samochód "występował":) Z dokładnym odwzorowaniem szczegółów może być problem gdyż znalazłem mało zdjęć w dobrej rozdzielczości. Plany zrobiłem na podstawie tych dostępnych w sieci.Niestety musiałem wiele rzeczy narysować na nowo łącznie z górnym rzutem.

Samochodzik wygląda tak:

http://timendus.student.utwente.nl/~gijsbert/viperdefender1.jpg

 

A niżej pierwsza próba stworzenia koła

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Pomajstrowałem trochę przy przednim zderzaku.Starałem się go tworzyć bardzo dokładnie.Brakuje tu trochę rzeczy ale nad nimi pracuję.Oczywiście render jest poglądowy więc nie nabijać się ze mnie:)Chciałem sprawdzić czy prawidłowo pokazuje odbicia i czy jest prawidłowa siatka.

 

002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod jak samochod, kolka ma to pojedzie, ale zaciekawila mnie mysl Derfalona,

jak wprowadza dream scaning do maxa to bedzie cienko, koniec modelingu na bani :)

a o pracy w maxie po zajeciach z mechaniki i topologi to wogole mowy nei bedzie, szczegolnei jak sie na analizie macierze wielowymiarowe przerabia,

no chyba ze ktos zamowi abstrakcje i nie blue screenow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam kilka dni roboty:)Słabo to idzie ze względu na bardzo mało referek.Ale nie poddaję się...

I takie małe pytanko do Was.Czy modelując samochód trzymacie się dokładnych wymiarów,szegółów itp. czy pozwalacie sobie na małe odchyłki w stosunku do orginału???

vv3k70r-->takie rozważanie to nie w WIPie:) ale osobiście to wolałbym nadal mieć myszkę i klawiaturę:)

 

005.jpg

 

006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update...

Jak na razie nie potrafię się wewnętrznie sprężyć, więc na kilka dni dam sobie spokój z tym modelem. Muszę nad nim trochę pomyśleć bo ciężko mi idzie to tworzenie samochodu.

 

008.jpg

 

007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności