Skocz do zawartości

stworzyć kwadratowe światło..


tpiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak stworzyć kwadratowe światło bez Vraya ? A może też inaczej .. jak ( kwadratowym ) światłem Vraya stworzyć cienie takie jak np. shadow map ? czyli o twardych krawędziach. Dodam że w maxie przesiaduje od półtorej miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Bez v'raya tworzysz światło area light (nie wim czy w maxie jest coś takiego - poszukaj). Światłem v'raya o ile mi wiadomo nie utworzysz ostryc cni, gdyż jest to światło arealight, a takie światła charakteryzują się miękkimi cieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko mr area light więc do mentala .. jeśli dobrym tokiem rozumowania podążam. Chciałem uzyskac kwadratowe światło i ostre cienie zarazem ale jak mi już wiadomo chciałem złapać sie samemu za ogon. My bad :) .. dzieki za zprowadzenie mnie na ziemie :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? A po co Ci kwadratowe światło skoro masz mieć twarde cienie??? Taki obiekt generuje cienie miękie, bo zależą one od powierzchni. W innym przypadku możesz zrobić zwykłe chamskie światło z raytraced shadows i postawić je w środku świecącego obiektu, któremu nadajesz np. materiał glow i po kłopocie. Uzyskasz dokładnie zamierzony efekt - kompletny brak realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności