Skocz do zawartości

20h renderingu poszło się .............. DLACZEGO ???


dreda

Rekomendowane odpowiedzi

:(:(:( dlaczego mnie to spotkało..... powiedzcie, że to nie możliwe [no] !

sprawa wygląda następująco:

 

siedziałem kilka dni do późnych godzin nocnych nad animacją dla mojej ukochanej... praca w maxie zakończona :D sukces! czas przejść do renderingu... zacząłem renderować w rozdzielczości 768 na dokładnie nie wiem ( wybrałem dla PAL\'a na TV ) , przerwałem po 20 minutach... animka ma 700 klatek, jedna renderuje się znaczny okres czasu... ok. jak się zawiesi to wszystko stracę... ustawiłem w VIDEO POST aby co 100 klatek zapisywał nowego avika ( klatki 0-100 -> plik 0-100.avi i tak dalej )...

odpalam rendering :) :Djest super idzie ! dobra, pewne kontrolki co pewien czas... renderuje :D aż do dzisiaj... podchodzę do kompa ok 23 włączam monitor... :o[boje się] nie ma maxa.... jakby ktoś walnąl mi reset...(może prądu na chwilkę nie było ) ale spoko nic strasznego, przecież są wyrenderowane pliki. zaglądam do katalogu: WOW :] są aż cztery pliki avi ! (0-100.avi , 101-200.avi , 201-300.avi , 301-400.avi ) :) ale świetnie. wygląda na to, że wywalił się na napewno po 300 klatce... odpalam pierwszy plik. :o nie działa. nie ma obrazu, same trzaski w głośnikach... odpalam 2.... to samo... trzeci... też... [lol] super! wszystko przepadło.... [co?] każdy plik jest z tej samej godziny ( 22:11 ) .. dlaczego ?? przecież po wyrenderowaniu 100 klatek cała praca powinna być zapisana w pliku 0-100.avi ... i tak dalej !!!!

 

POOOOOOOOMOOOOOOOOCYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

 

PS. sorki, że tak się rozpisałem, ale nadal jestem w rozpaczliwym szoku... zrozumcie cierpiącego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wiem... ale tą metodą nie wyrobił by mój dysk... ostatnio mam starsznie mało miejsca... z drugiej strony to co ja zrobiłem powinno ruszyć - tak samo jak bitmapa zapisana po każdej klatce, tak i te aviki powinny być zapisane po 100 klatkach :( :( :( :(

[boje się]chyba potrzebuję pomocy specjalisty [jupi][lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problemem był właśnie wspomniany przez Ciebie brak miejsca na dysku. MAX lubi sporo przestrzeni - jak ma mało, zaczyna wariować, może na wolnym miejscu które zakładałeś, że wystarczy dla animacji - była akurat wirtualna pamięć no i jak zaczęło miejsca na cokolwiek brakować, to wszystko diabli wzięli... - windoza też szajby dostaje jak się wolna przestrzeń wyczerpuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA ! jest lepiej.. tzn... nie.... ale wiem czemu mi się system zrestartował :D :

nie wiadomo jakim sposobem ( tak to niestety bywa ) złapałem wirusika ( ostatnio bardzo sławnego ), mianowicie: W32.Blaster.Worm ( jakby go ktoś posiadał zapraszam na www.winxp.com.pl ).... skubany restartuje system co kilka minut.... ale i tak nadal nie wiem czemu pliki przepadły [co?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pliki mialy normalne wielkosci - on kilkunastu do kilkudziesięciu MB. ale były totalnie zrąbane (sorry za słownictwo). nie było obrazu, nawet się nie ładował, słychać było tylko same trzaski, szumy, trzeszcznie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że raczej nic by nie to dało... sprawdzałem kilkoma programikami i jak żaden z nich nie objawił mi żadnych obrazów, w przypływie impulsu wykasowałem wszystkie pliki :( coż... tak to bywa... teraz i tak nie ma już innego ratunku jak ponowny rendering, który niestety przez to wydarzenie znacznie się opóźni... :(

 

takie życie, zdarza się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności