Skocz do zawartości

Ip prywatne Vs. publiczne


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w sieci aster... i poraz kolejny dostałem jakis list ze złamałem regulamin umieszczajac tresci w internecie ktre sa niezgodne z regulaminem... pierwszy raz chodziło o spam ze z pod mojego IP jest rozsyłany ale zeskanowałem system nawet format zrobiłem itp mam pozatym router z firewallem był spokuj przez jakis czas i pare dni temu znowu dostałem maila aster zastrzega sobie ze nie bierze odpowiedzialnosci jesli mam Ip klasy publicznej ... i poradzili mi jedynie ze moge mienic na prywatne no i zmieniłem... narazie nie widze jakiejs strasznej różnicy tylko jak sciagam cos z netu przez azureusa to mam niski transfer 10 kbit/s moze to zbieg okolicznosci moze poprosty jest mało uzytkowników z dobrym łaczem itp odemnie tez sciagaja wiec chyba moga sie zemna połaczyc... ale mam pyt jak ewentualnie zkonfigurowac azureusa czy trza tunelowaniem to zrobic czy jakos tak to sie nazywa?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To very proste. W skrócie:

 

Mając IP publiczne możesz sie połączyć z każdym, niezależnie czy ma IP publiczne czy prywatne.

 

Mając IP prywatne możesz sie połączyć bezpośrednio tylko z ludźmi którzy mają IP publiczne.

 

I przez to np. w azureusie (i ogólnie P2P) na prywatnym IP są słabsze transfery - łączysz sie z mniejszą ilością ludzi, więc jest mniejsza szansa że znajdziesz kogoś z szybkim łączem do którego mógłbyś sie podłączyć. Wiele programów P2P ma też limity lub różne utrudnienia dla ludzi z prywatnym IP, np. w Emule tacy wędrują zawsze na koniec kolejki i ogólnie mają mniejszy priorytet przy ściąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności