Skocz do zawartości

Temperatura Athlona 64x2 3800


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

hejka,

tak sie wlasnie zastanawiam czy 57 st (w stresie ofkoz) to za duzo na ten procesor? Troche mnie martwi ta temperatura bo wszyscy pisza jakie to chłodne procki sa, ze w stersie to maja po 40 pare stopni i tepe a u mnie taki gorąc. Uzywam freezera 64 pro i mam pare wiatraczkow w obudowie. Dzisiaj zdjąłem coolera i jeszcze raz zalozylem i bez zmian. Ktos poradzil mi zebym zdjal ihsa ale na to to na razie sie jeszcze nie odwaze. Do wczoraj chodzil stabilnie (na 2200) ale po dwoch niebieskich ekranach po pracy w fotku przestawilem go na domyslne taktowanie. Co z nim jest nie tak? Mozna cos z tym zrobic? a moze to wina coolera? Ma ktos jakis pomysl? chetnie skozystam z pomocy bo o kreceniu go na razie moge zapomniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niestety nie potrafie Ci pomódz ale chciałem się podczepić troszke pod temat i zapytać jakich programigów używacie do monitoowania temperatury podzespołów komputera? Czy do dysków itp trzeba mieć jakieś dodatkowe czujniki czy może już mają wbudowane?

 

sorki za ot ale nie chciałem zakładać nowego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 stopni na tym procku to bardzo duzo i mozna sie juz bac:/ Sprawdz sobie programikiem MaxTCase.exe jaki masz maxtcasetemp. Wtedy bedziesz wiedzil jakiej temperatury nie powinienes przekraczac na swoim procku. Swoja droga cos musisz miec nie tak z chlodzeniem - ja tez mam freezera pro na niekreconym x2 3800 i mam temperaturki 27-35stopni. Zmienilem tylko paste na arctic ceramique.

 

pozdr.

-=s3b=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no wiec nie zjdąłem ihsa, wymienilem natomiast obudowe, zasilacz i posmarowalem procka Liquidem. Teraz mam 50-51 po 20 minutowym renderingu. Przy okazji dokladnie obejzalem procek i radiator i tak mi sie wydaje ze ten kapturek na procku jest troche krzywy, sprawia wrazenie wyzszego na krawedziach (tak jakby zapadal sie ku środkowi) poza tym z jednej strony jest szczelina (miedzy prockeim a radiatorem) dluga na jakies 5 mm i wysoka na 0,1 mm (tak na oko oceniajac oczywiscie). No i dziwna sprawa bo nf4 mi skoczyl z 30 na 36, czy to mozliwe przy zmiane obudowy i zasilacza czy moze go obruszylem czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obruszyć może i obruszyłeś. Ale podaj jaki masz zasilacz - model i firma. U mnie na podkręconym procku z opisu o 40% jest, tak przy 2-3 godzinnym stresie góra 45 stopni - chłodzenie wodne. Jednak kiedyś postanowiłem bić mój rekord, i miałem improwizowane chłodzenie lodem :) (nie pytajcie jak to wyglądało, ale się chyba domyślacie). To na zwykłym taktowaniu miałem 10 C, po podkręceniu o 40% było 21C, a przy kręceniu 55% temperatura sięgała 30-40C, tylko problem w tym, że takie chłodzenie lodem jest u mnie mało poręczne :( tak samo jak freonem, jednak na wakacje to zmieniam i będzie zamontowane jakieś na stałe.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura nie jest normalna tylko za wysoka, jest taki mały test jak sprawdzić co jest nie tak, włącz super PI tak na 8M, następnie otwórz obudowę i dotykaj radiatora i zobacz czy jest gorący, jeżeli się oparzysz, to znaczy się radiator dobrze odbiera ciepło, tylko wina może w źle ustawionym napięciu na procku, jeżeli jest chłodny, lub ciepławy tak to znaczy się że coś z pastą nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

radiator raczej chlodny, dotykalem go w roznych miejscach i jest ledwo cieply. W porownianiu do tego z mostka polnocnego wrecz zimny. Ten na mostku to zalman niebieski, pokazuje kolo 30 a jak dotkne goracy jak kubek z kawa. Pytanie tylko co zrobic? Uzywalem juz 4 past (firmowa, zalmanowa, mx1, liquide) na kazdej byly podobne odczyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewien, że dobrze smarujesz górę procesora, i że sprawdzałeś ciepłość radiatora w stresie i jest "zimny" to znaczy, że masz coś nie tak z czujnikiem - takie rzeczy się zdarzają, jak możesz napisz jaki masz model płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

No raczej dobrze smarowałem , według instrukcji zawsze. A raz nakladlem troche wiecej (mx1) zeby sprawdzic co bedzie. To samo oczywiscie. Płyta to Asus A8N-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że płyta daje zły odczyt, możesz najwyżej jeszcze ściągnąć program Super PI i zrobić test na 8M lub 32M jeżeli po tym czasie komputer ci się nie zresetuje to znaczy, że to padł ten czujnik. Chociaż płytę masz dobrą to czunik nie powinien się zepsuć, ale to się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

nie zawiesza sie, dalem jeszcze hmmm, zapomnialem jak to sie nazywalo, jakis taki maly program z cpu w nazwie, rozgrzewanie procka na 40 minut i tez sie nie zawiesil. Ale tak patrzylem na specyfikacje tych procesorow na stronie amd i tem. malsymalne ma podane 49-71°C wiec pod 60 jak podchodzi chyba nie jest jeszcze najgorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 !! 57 stopni nie stanowi zagrożenia !! jak to ktos napisał, stan alarmowy pojawia sie w okolicach 75 prz 90 mozna mieć poważne obawy oponowny rozruch po 115 podnosi sie niewiele chipów - to tak z doswiadczeń zbieranych przez lata. Masz dosc ciepło standardowe chłodzenie nie jest najwydajniejsze ani tez najcichsze. Myśle że to kwestia kiepskiego przepływu powietrza w twojej obudowie. Alepuki co nie ma sie co martwić. Ja mam nieco inna sytuację: obudowa miniserver doskonale wentylowana, prawie kolo miedzai na procku no i temperatyry sa niskie w zdrerzeniu z intelem to nawet bardzo niskie 36-44 więcej nie odnotowałem dodam że procek leży tuzpod 600W zasilaczem więc sztuka polega na skutecznym wywiewaniu dobrze jesli nie dmuchasz wprocektymco z zasilacze i na odwrót -kiedys usmarzyłem tak zasilacz ;)

Ponadto dodam ze punkt stabilnej pracy dla intela np, i co za tym idzie zalacana temperatura, to 63 stopnie. Dla amd nie sprawdzałem bo nie czuje sie zagrozony i wszystko jest absolutnie stabilne.

Słowem bez histeriiiiiiii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no i git, histeri nie ma :), obudowe zmienialem ostatnio i jest podobnie jak w poprzedniej. A tak mnie zastanawia jedno, karte grafiki mam kolo procesora. Ta karta ma pasywne chlodzenie , czy to moze bardzo wplywac na temperature?

 

Łukasz: 5 minutowy render to chyba troche malo zeby uzyskac stabilne odczyty. Włącz moze CPUStabTest Warming only na jakies 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy bardzo ta karta wydziela ciepło, ale raczej może mieć wpływ, dobrze by było żebyś miał jakiś przepływ powietrza, przez obudowę. Może zakup większej obudowy? Ja mam 66cmx20cmx48cm obudowę, jak miałem kiedyś chłodzenie radiatorem i wentylatorkiem to miałem dużo niższe temperatury niż ty.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ja mam teraz 20x46x53, z tylu 120mm wiatrak, w srodku jeden 120 zamontowałem miedzy dyskami a płytą i po 2 80mm w bokach, ale skrecilem obroty 120 do minimum zeby ciszej bylo. Karta w spoczynku ma 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności