Jump to content

Skalowanie obiektów

morfi
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie. Chce przeskalować złożony obiekt (kilka obiektów Nurbs) i podczas pomniejszania wszystko się "rozchodzi". W maxie można było zgrupować całość i było ok a tutaj co można zrobić? Usuwanie historii i centrowanie pivota nic nie dają.:(

ok, masz rację. Ale ja chcę taką grupę przesunąć i całość nie jest traktowana jako jeden obiekt (tak jak w maxie) tylko kazda część idzie w swoją stronę. Jak taki obiekt przesunąć???

Aby zgrupować obiekty, zaznacz je i naciśnij ctrl+g. Tak stworzoną "grupę" możesz zaznaczyć w Hypergraphie, Outlinerze lub w viewporcie klikając jeden z obiektów należących do danej "grupy" i naciskając strzałkę w górę. Można także właczyć tryb selekcji na hierachiczny na statusbarze przyciskiem "select by hierarchy and combinations.

tam w ustawieniach (crtl+a) sobie ustawiasz, żeby pokazywał Ci handler do zaznaczania grupy. się nazywa to jak coś typu show handle czy jakośtak, teraz nie pamietam.

A może spróbuj delete ->all by type -> history, czy jakoś tak,

xeav popraw mnie bo jestem nowy ;)

A pivoty wszystkich obiektów są w tym samym miejscu, czy w innym?

Chociaż ja myślę, że tu jest problem z zaznaczeniem grupy. Bo jak jjąutworzysz i zaznaczysz wszystkie obiekty z grupy ponownie to nie będzie zaznaczona grupa tylko wszystkie obiekty razem. Grupę zaznaczasz przez outliner albo przez tego handlera co jak celownik wygląda.