Skocz do zawartości

dwa pytania do modelarzy samochodów :)


hemi427

Rekomendowane odpowiedzi

hej wam ...

mam tylko dwa pytania:

zauważylem ze wiekszości tutoriali do modelowania samochodów polega na tym żę gosc ma reczne rysunki auta z przodu,boku oraz góry a potem wtapia je w odpowiednie okno...więc teraz mam pytanie: czy mój koncept musze narysować w jednakowej skali w tych trzech rzutach oraz zwymiarowac go ..użyc do tego np. papieru milimetrowego?? wiem ze to juz pewnie kiedys bylo ale nie mogłem odnalezc tego na forum a jestem świeży:)

Drugie pytanie:

Myśle o użyciu alias studio tools...co o tym sądzicie? dlaczego nie ma nic wogóle o tym programie na polskich stronach o grafice?...przecież zagraniczne strony zachwalają go strasznie....

z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wiem że nie musze ale chodzi mi o to czy to jest dobra metoda?...jak Wy to robicie?

 

Wiem że jest trudny ale efekty sa....:) ...rzuciłem watek na generalnych dyskusjach o moich pogladach na temat aliasa...zapraszam bo ciekaw jestem waszych wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alias jets switny ICEM jeszcze lepszy a gdzies pomiedzy imageware NX czyli alias to i tak nizsza pulka srednia rhino jets najprostsze i zarazem najslabsze ale zato cena jest bardzo niska jak na tego typu soft a reszta to juz inna bajka ICEM typowo czysto motoryzacyjny design ST i imageware do wszystkiego a dlacego niema nic na temat STka a co tu nawet ma byc jak sa dodawane do niego wszystkie materialy na temat modelowania powierzchniowego jak nie przegladniesz ani nie przestudiujesz tego to raczej marny twoj los a dodatkowo w zestawie jest DVD ze wszystkimi podstawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alias jets switny ICEM jeszcze lepszy a gdzies pomiedzy imageware NX czyli alias to i tak nizsza pulka srednia rhino jets najprostsze i zarazem najslabsze ale zato cena jest bardzo niska jak na tego typu soft a reszta to juz inna bajka ICEM typowo czysto motoryzacyjny design ST i imageware do wszystkiego a dlacego niema nic na temat STka a co tu nawet ma byc jak sa dodawane do niego wszystkie materialy na temat modelowania powierzchniowego jak nie przegladniesz ani nie przestudiujesz tego to raczej marny twoj los a dodatkowo w zestawie jest DVD ze wszystkimi podstawami

 

O, ktoś Joycem poleciał, istny strumień świadomości, chyba najdłuższe zdanie na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skali jak skali to mozna okreslic programowo ale w odpowiednich proporcjach wtedy jest poprostu latwiej no chyba ze chcesz sie bawic na zywca ukladajac w 3d ale pewnie zajelo by to o wiele dluzej niz z nawet kiepskimi printami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności