Skocz do zawartości

Organic - od czego zaczac?


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam

Mam chyba dosc lamerski problem:

Probowalem z roznych tutoriali modelowac czesci ciala ( ;) ), mozliwe, ze akurat natrafilem na jakies słabe - ale strasznie mi to nie idzie. Mozecie udzielic mi jakis rad od czego zaczynac modelowanie obiektow organicznych ? (niekoniecznie ludzi oczywiscie) ( lub moze odeslac mnie do dobrych tutoriali dotyczacych wlasnie takich modeli ? )

 

Pozdro i dzieki za ewentualne odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robisz prawie tak samo jak podczas rysowania postaci. Na samym początku zaczynasz od prostych krztałtów, np. box-a po przez zwiększanie podziałów split-polygon, dopasowywujesz go do krztałtu postaci. Niezbędne skrypty to: SpinFaces, MJPolyTools, bez tego będzie ci bardzo ciężko, masz tutaj mały tutorial o modelowaniu mięśni. Najważniejsze to uczyć się anatomi, nawet jak nie modelujesz postaci realistycznych. http://www.nevercenter.com/tutorials/user_tutorials/character_modeling/

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - super stronka ( swoja droga niezly bug ^ mintrill napisal odpowiedz a post jest jako pierwszy :D ). Masz racje, ze zeby cos wymodelowac to trzeba dokladnie wiedziec jak to wyglada ;) . Jak macie jeszcze jakies tutaki to bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja modeluję głowę zupełnie inaczej... Żadnych boxów, fuj! Tworzę NURBS Surface dla każdej z części głowy(dla nosa, czoła, brody, górnej wargi, policzka - tak sobie to dzielę) i modeluję osobno, po skończeniu danej części mirror+attach, potem łączę je wszystkie w całość(to jedynie może sprawić większy problem jeśli źle się podzeli twarz)! Naprawę pasuje mi taki sposób, bo na boxach to ja się p****olić nie będę ;p Nigdy wczesniej nie spotkałem się z jakimś tutkiem w taki sposób przedstawiający modelowanie głowy, jeśli takie istnieją proszę mnie uświadomić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności