Jump to content

Pomocy!!!!

diddlak
 Share

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję waszej pomocy. Jestem laikiem w dziedzinie grafiki 3D. Na zajęciach poznałam zupełne podstawy OpenGl (tzn. budowanie sześcianu, obracanie go, teksturowanie, itp). Teraz muszę zmierzyć się z większym projektem: za pomocą OpenGL-a (w Borland C++ Builder) mam przedstawić krakowski rynek z rzeczywistymi teksturami..... Przyznam, że nie mam pojęcia od czego zacząć, bo jak umiejąc narysować prosty sześcian mogę zrobić taką scenę? :/ Błagam, pomóżcie mi.... Może ktoś z was ma zrobiony projekt jakiegoś miasta, żebym mogła zaglądnąć do kodu i na tej podstawie coś zrobić.... Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Wow Modelowanie w OpenGL :D No ja jednak nie wiedziałem o takim modelowaniu, moze wymodeluj to najpierw w jakims programie do 3d modelowania, i tylko dodasz go w programie, bo modelowanie jakiegos budynku przez programowanie to naprawde HC :D

Powodzenia !

wymodeluj to w jakims programie i przerzuc do opengl piszac importer. na przyklad z .3ds albo .ma albo jakiegokolwiek innego formatu. Raczej watpie zeby udalo ci sie zrobic rynek wpisujac komendy ogl

BTW interesujaca taktyka pokazac jak sie robi szescian i zaraz potem kazac wymodelowac rynek krakowski