Jump to content

Inny świat: "Zmierzch"


 Share

Recommended Posts

Witam!

Na początek zamieszczam prosty szkic. Scena ma przedstawiać obcą planetę, która została zniszczona w wyniku jakiegoś kataklizmu lub wojny. Zachodzące slońce, ruiny, jacyś umęczeni autochtoni. Pracka bedzie powstawać wysiłkiem dwóch osób, mnie oraz drugiego z użytkowników max3d.pl - kowalskiego.

 

szkic.gif

Link to comment
Share on other sites

ok, dzięki xarti

 

co do samego szkicu - lekko nieczytelny. dopiero za 5 otwarciem wątku zauważyłem planetę z pierścieniami. nie radzę przyciągać elementów do brzegów obrazka, po kilka na raz. planetę można jakoś ładnie w chmury wrzucić

 

a ta wieża... jak szkic poglądowy dajesz (który tu polezy jeszcze z tydzień pewnie), to może warto pokazać styl, klimat przyszłego obrazu? przecież to 80% to pusta przestrzeń! gdzie ci umęczeni autochtoni? jak mają wyglądać?

całkowicie umowne rzeczy są dobre w literaturze albo abstrakcji i to też nie zawsze

 

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Minął tydzień i koncepcja pracy uległą całkowitej zmianie. Zamiast klimatów dark fantasy postanowiłam pójść w kierunku klasycznej sf. Praca ma przedstawiać atak Ziemian na planete obcych. Pierwszy poglądowy szkic zamieszczam poniżej. Acha najazdy rozpoczyna się w bardzo niecodziennym momencie, mianowicie podczas jednoczesnego zaćmienia dwóch słońc oświetlających planetę obcych.

 

 

szkic_2.gif

Link to comment
Share on other sites

Więc tak: jeśli chodzi o prawą stronę, perspektywa jest okej, natomiast lewa jest do poprawy. Czasami warto cos nakleic na powierzchnię ziemi jakimis teksturkami, i ustaw je w zgodnie z perspektywą. ctr + t, a potem przytrzymaj ctr i odpowiednio je ustaw. :) Chyba ze znacie, tą metodę.

Co będzie na pierwszym planie? Troszkę mi kojazy pas lotniskowy.

 

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

pierwszy plan ma zajmować pojazd desantowy (w chwili obecnej przypominający bardziej lądujący samolot) i wyskakujący z niego żołnierz, możliwe też że znajdzie się na pierwszym planie również cel, który atakują/ zajmują desantujace sie oddziały, padł pomysł np. elektrownii zaopatrującej w energię znajdujące się na drugim planie miasto

Link to comment
Share on other sites

Może zrobisz tą pracę czarno-białą ? Szkic podobał mi się bardziej. Niesamowite miasto w tle ci zaczęło w nim wychodzić i jakoś tak przyjemniej mi się go oglądało. Dodatkowo łapiesz bonus bo jeszcze nie ma tu chyba żadnej pracy monochromatyczne. Oczywiście dodajesz wszystkie elektrownie transportery i żołnierza... tylko żeby miał karabin !

Link to comment
Share on other sites

:)no pomyślę o tej skali szarości, w tej chwili, powstaje zmodyfikowana wersja tego poprzedniego "wrzutu"troszkę zmian nastapiło jak skoncze to wrzucę:D usunę kolorki zobaczymy :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy