Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Garbaty w studiu


Endriu_M

Rekomendowane odpowiedzi

...czyli coś z motoryzacji - VW Beetle potocznie zwany GARBUSEM. Rocznik... około 1970. Robiłem go bez blueprintów, za to z miarką, chociaż przyznam, że nie tak łatwo wziąć wszystkie wymiary. Komentarze mile widziane. Pozdrawiam wszystkich!

 

PS Wnętrze, że tak powiem, "nie podlega" dyskusji, bo jak każdy widzi jest... powiedzmy... "niekompletne".

 

garbus11ep.th.jpg garbus22wf.th.jpg garbus39wd.th.jpg

garbus44rt.th.jpg garbus50sh.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam! Dzięki za opinie. Postaram się po kolei.

 

Dziury na lampy faktycznie są dziwnie wykrojone, ale wydaje mi się, że tak jest w oryginale - czyli nieregularnie i bardzo miękko - może odbicia sprawiają wrażenie, że coś jest nie tak.

 

Co do sceny - to niestety komputer mi tego nie udźwignął. Scena była przygotowana, ale moja myszyna ni cholery nie chciała tego policzyć.

 

Żółty Garbus... tak... Ja akurat jestem właścicielem garbusa w kolorze "milki" (kto go tak pomalował ??), ale żółty nie byłby taki zły, chociaż... dość standardowy :)

 

Cienie: W środku nie ma cieni, bo nigdzie indziej ich też nie ma, tylko miękki FG - co w środku również widać. Sufit jest prawie czarny, a reszta no cóż, w końcu to nie czołg i szyby przez które wpada światło posiada. Ale faktycznie może macie rację i za mało to wszystko przyciemnione.

 

Jeszcze raz dzięki! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo bardzo mi sie podoba ! Szczegolnie ze nie modelowales z pritow a ładnie wyszło !

Myśle ze znakomity model skopałes troszke renderem i oswietleniem jezeli uzywałes Max`a to ciekawie mozna zrenderenowac uzywając mental Raya lub z Ray trancedem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter3d: używam XSI (z Mental Rayem). Zdania, co do lakieru, jak widzę, są podzielone, może podajcie jakąś kontretną wskazówkę, a na pewno się do niej zastosuję. Inna sprawa - co zauważyłem - przy niektórych zestawieniach kolorów jednak strasznie ważna jest kalibracja monitora - u mnie nie wygląda to wcale tak źle. Dzięki za uwagi. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mR w Xsi to troszke inna bajka szukałem cos na temat tego renderu jednak nic ciekawego nie znalazłem tak samo jak z materiałami :/ wogole do XSI jest dosc mało szkolenia odsosnie renderu w menta reju :) (ale rym mi wyszedł) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioR: specjaliści "mówio", że XSI jest podobno najlepiej zintegrowanym z MentalRayem programem - robiono nawet porównania (wydajności), np. z Mayą - na plus na XSI. A materiały szkoleniowe by się znalazły - chociażby Digital Tutors. Inna sprawa, że trzeba wiedzieć co poprawić, żeby poprawić. jakubm: dlatego, też pisałem, żeby nie oceniać wnętrza - na renderach gdzie nie widać podłogi wnętrza, brak cieni nie kłuje w oczy i według mnie jest w sam raz. Te niedoróbki z cieniami są po prostu związane z moim problematycznym komputerem - coś mam walniętego i często muszę bardzo zoptymalizować scenę, żeby w ogóle komputer chciał to policzyć (i się przy tym nie zresetował). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności