Skocz do zawartości

doradźcie


Dobijasek

Rekomendowane odpowiedzi

witam all

 

nie wiem za bardzo gdie to mogło pasować więc napisze tutaj

 

Może mi ktoś doradzić jakiś bardzo dobry program do tworzenia grafiki 3D

Bo można powiedzieć, że kiedyś mialem Maya 5 ale chyba sie troche zawiodłem na nim. A teraz go juz nie posiadam bo miałem go na CD i komuś go porzyczylem kilka lat temu i jak do tej pory nie odzyskałem (ale ponoć i tak to była obcieta wersja czy cos takiego)

 

Więc jaki mi doradzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok najwyzej reinstal wina pujdzie co 30 dni

 

ale mam teraz unoproblemo z pobraniem ze stronki http://www.autodesk.com/

Error Processing Autodesk Download Request

 

We have encountered an error in processing your request for the download.

 

This download is only available by filling out the download form on the Autodesk website and following the instructions sent to you in the resulting email.

 

If you reached this page after following those instructions, then some unexpected condition is preventing you from receiving the download.

 

Please note:

 

1. If you are using personal firewall software, you may need to temporarily disable the firewall and then re-enable it after the download.

2. You may need to temporarily disable any download manager or download accelerator software in order to access the software download.

3. Left-click on the downloads normally, rather than using any of the right-click options in your browser.

4. Make sure you are using a standard internet browser.

5. If the link that was emailed to you worked before and it does not work now, please fill out the download form on the Autodesk website and follow the instructions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokladnie licencje :) autodesk zastrzega ze licencja jest wazna tylko i wylacznie pod jurysdykcja sadu w jakims tam stanie :)

poniewaz polskie rpzepisy nie dopuszczaja takiej klauzuli w zadnej umowie (czyli ustalenie arbitrazu innego niz niezawisly sad odpowiedni dla miejsca popelnienia czynu) mozesz z czystym sumieniem zgodzic sie na warunki licencji i uznac ja w calosci za niewazna (chyba ze pojedziesz sobie kupic maxa do californi);

natomiast jesli chodzi o polskie przepisy (i wszystkie w eu orpczu uk, de i fr, w de i fr sa jeszcze weselsze), popelnisz przestepstwo dopiero gdy osiagniesz korzysc majatkowa (czyli Ty zarobisz) na tej pracy ktora tym narzedziem wykonam;

przysporzenie strat poprzez neikupienei moze byc scigane tylko na wniosek poszkodowanego w pozwie przeciwko osobie lub instytucji, wiec poki autodesk nie przyjal do wiadomosci ze taki czym popelniasz nie moze wniesc przeciwko Tobie pozwu;

czyli mozesz sobie lamac program i jest to zgodne z polskim prawem, licencja i logika (dokladnie w tej kolejnosci ograniczania);

tylko pamietaj z enei wolno Ci na tym zarobic;

 

dura lex sed lex;

 

skoro takie jest prawo to do takiego sie trzeba stosowac, skoro dopuszcza uzycie programu bez zakupu, to nalezy sie do tego stosowac, skoro na forum nie wolno gledzic na tematy warezowe, to nei gledze, tylko pisze o tym co jest w pl w kpk i w kpa, bo sa tam rzeczy smeiszne, bzdurne i tragiczne, a moderator kazal mi sie do tych rzeczy stosowac w przypadku jakbym chcial o tym napisac;

 

a tak na marginesie to jak wyslesz mily list do autodesku to dadza Ci seriala na wersje edukacyjna i nie wezma ani grosza, tylko wysmaz ladny liscik;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuyyyyeghm :/

o ile rozumiem to z tamtej stronki nie moge tego zassac

tak wiec z jakiej?

 

 

i tez sie znaczy ze nawet jak bym kiedys w przyszlosci zrobil jakis projekt do konkursu to bym mial wieksze straty niz zyski na wersji darmower/trial czy co?

 

bo jak na razie to ja ledwo mam kase na kupno nowego sprzetu (AMD 700MHz GF4 Mx440 512DDR)

i tez chyba mam zamiar isc do jakies szkoloy informatcznej grafika/animacja

 

PS. w jaki sposob moge kozystac z tego programu aby nie miec potem problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobijasek - po prostu sobie go sciagnij z kad sie da, rob na nim co chcesz i jak chcesz i sie niczym nei rpzejmuj, problemy z prawem to sie zaczynaja jak cos zrobione na "nieautoryzowanej licencji" zostanie sprzedane, to wtedy sie zaczynaja schody-poki sie uczysz- korzystaj z tego co ludzie wymyslili,

 

jak nie wiesz skad wziasc, to daj znac na gadulca i specjalnei dla Ciebie wrzuce na ftp, wersje trialowa oczywiscie w pelni legalna (a jak sobie do tego wynajdziesz numerek zeby byla nietrialowa :) to juz google;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zreszta Autodesk raczej nie sciga nikogo nawet jesli ktoś przekroczy prawo, bo oni tam doskonale wiedzą, że żeby na maxie zarobić, trzeba go umieć, a jak sie go umie dobrze, to zarabia sie tyle, że na maxa oryginalnego juz stać. A jak kogoś kto go umie stać na maxa, to go kupuje bez wahania, bo to mu sie tylko opłaca.

Póki nie stać: trzeba sie uczyć jak sie da. A oni wiedzą, że w miesiąc się go nie opanuje, więc ten trial to jest taki pic na wodę fotomontaż. Zajawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności