Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Focke-Wulf 190, Pionier Vs Lookas


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

Originally posted by Loozack

no to ok :) a co teraz modelujesz ?? jak cię znam to pewnie dętki w oponach :D czekam na updaty [piwo]

 

:D poatrz zapomnialem o detkach :D, teraz dodaje szczegoly pod spodem kadluba (tam gdzie bobmka wisi :) ) srubki itp itd :].

Update za czas jakis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Nestety ale popelnilem drobny blad przy modelowaniu tylnego podwozia (spowodowany mala iloscia jego referek). Ale znalazle 2 bardzo dobre ZDJECIA wiec postanowilem wymodelowac cale podwozie od nowa. Przyznaje sie bez bicia ze jego polozenie jest pod wzgledem technicznym troszke zle (takie tam pierdoly :) ), niemniej jednak ksztalt it sa jaknajbardziej na miejscu :). Sorrka za ten blad, badz co badz to moj 1 samolocik - nastepny bedzie bardziej dokladny :).

 

ps.

Loozack poniekad racje miales :] pard\'a :)!

 

Tu render nowgo podwozia....

 

Focke-podwozie-tyl-3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooooooo!!!!!!!!!!!!!

 

Pionier mknie do przodu jak diabli:)) Ja sie własnie wygrzebuje spod stosu odwalonej roboty!! JUz za kilka dni planuje sukcesywnu updacik FW:)) Mam na tyle dość architektury, ze z dzika radośćia wymodeluje ze 4 samoloty:))

Tak więc cierpliwości:))

 

Pionier!! jestes świetnym przeciwnikiem:))

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czas na mnie:)))

Jak zapowiadałe, wygrzebałem sie juz prawie całkiem spod roboty!!! Niewstety na chlebek trzeba zarabiac:((

 

I tak dla rogrzewki usiadłem na kilka godzin i poprawiłem co nieco:)) Nie jest to jeszcze faktyczny update, jedynie znak zycia po długiej przerwie. Tymczasem rzućcie okiem i powiedzcie co myslicie. Zaniedługo generalne przyspieszenie prac, coby zdazyc w terminie i może jakies extra rzeczy zapodac:))

 

Lookas

update%202%20FW190.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe!!!

Brakuje mu jeszcze bardzo dużo:)) Nie tylko śmigła:))

Ale spoko. Jest szansa, ze dzis jeszcze stanie na kołach i bedzie miał czym zakrecic:)) Cierpliwości:))

 

Mam inny problem:))

JAK GO POMALOWAC!!!

Jest tyle fajowych malowań dla FW 190, że nie wiem na który się zdecydowac:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas, good job :) ale przyczepię się jedynie do statecznika pionowego, bo masz tam troche krzywą szparę przy łączeniu ze sterem kierunku... ale patrząc na resztę to zapowiada się naprawdę ciekawa walka, czekam tylko na podwozie i inne szczegóły w twoim wykonaniu :) [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikham!!!

jedna poprawka:))

Sek w tym, ze to nie bomby:)) To co widzisz, to dodatkowe zbiorniki na paliwo!!! ale na podobnej szynie można było zamocować także bombke:))

Niektóre modyfikacje miały także podobne \"raki\" pod skrzydłami.

 

Mysle, ze warto byłoby zrobic cos w rodzaju kompleksowej referki, zebyście wiedzieli na co zwracać uwage przy ocenianiu modelu. Zdaje sobie sprawe, ze nie każdy wie dokładnie jak wygladał FW 190 A-8:))

Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) no narobiłby taki zbiornik ZADYMY jakby się urwał:))

 

oks!! a teraz po pierwsze:

 

oto mały uploadzik, cobyście mieli na co czekac:))

 

c5.jpg

 

PO drugie, czy ktoś ma miejsce gdzie można wrzucic kilka obrazków do porównania z modelem?? Poprosze o kontakt na priv,:))

 

NO jak dla mnie to ten nodel jest skończony w 70%. potem jeszcze tylko

teksturki i gotowe:)

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymiękam... oba modele prezentują naprawdę bardzo wysoki poziom :) a co do bugów Pionier to ja tu tylko widzę jednego na łopacie śmigła... no i mam wrażenie, że zbiornik paliwa zaraz odpadnie :D czy on nie powinien być trochę wyżej ?? to znaczy bliżej tego środkowego zaczepu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qcze oba sa swietne, u lookasa wiecej szczegolow pokrycia kadluba, ni ewiem dokladni ejak wyglada ten latacz wiec nie potrafie stwierdzic ktory wierniej go oddaje ale wydaje mi sie ze tuz za smiglem (a w zasadzie od smigla do kabiny) jest u was baardzo niewielka, subtelna roznica, aaa juz wiem lookas ma tam karabiny maszynowe a pionier jeszcze ich nie zrobil :) (chyba) macie tez inne zamocowanie zbiornika, jako ze sie nie znam moge tylko powiedziec ze bardzij podoba mi sie to u pioniera :) a jak bylo na prawde to nie wiem :)

ogolnie co tu duzo gadac, zobaczymy jak skonczycie, modelowanie to zmudna robota i sukces uwarunkowany jest od tego jakimi pedantami jestecie ale materialy i forma przedstawienia projektu tez maja duze znaczenie o ile nie decydujace :)

ps. jak dla mnie jak na razie jest remis gdyz trudno powiedziec co ktos jeszcze zamierza zrobic a co nie...

moze malutki punkt dla lookasa za dokladnosc

 

pozdrawiam i sory za elaborat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok!! Nastepny upload........

 

c5_1.jpg

 

NIestety na jakis czas bedzie to musiało wystarczyc. Znów mam troche roboty do odwalenia, wiec pewnie nie bedzie czasu na przyjemności:((

Po konsultacji z Pionierem, przedłużamy termin bitwy. Chyba do końca Listopada, ale to jeszcze potwierdzimy:))

 

Dzieki za wszystkie uwagi, miło , ze model sie Wam podoba. W najbliższych dniach pojawi sielink do referek, zebyscie mogli porównac nasze modele z oryginałem:))

 

i to chyba wszystko:))

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

 

Na początek ważna informacja. Tak jak już wspomniał Lookas termin minibitwy został przesunięty do końca Listopada. Ja mam troszkę sprawdzianów w szkole więc do końca października bym się nie wyrobił :( a Lookas ma prace na głowie. Mam nadzieje że jakoś nam to wybaczycie a \"nagrodą\" za to będą kolejne nasze updaty :). (czyt. Poziom tej minibitwy jest w miarę wysoki więc warto jeszcze troszkę poczekać. )

 

Tyle tytułem wstępu. Teraz odpowiem na komentarze :)

 

Sikham, nawet o tym nie myśl :]

 

Loozack, nie miekknij :D badz twardy :D. Śmigło jeszcze poprawie. Co zas sie tyczy zbiornika to moze to wina perspektywy, sam nie wiem. Tak juz chyba zostanie - mam nadzieje ze sie nie obrazisz ... ;) (no wiesz o co chodzi :) )

 

Marcin_ps, zapewniam ze grubosc skrzydla jest prawidlowa.

 

Quadysz, Ty jak zwykle dużo napisałes :) :). Dodałem kilka szczegółow na tym \"przednim\" odcinku kadłuba. Mam nadzieje że teraz wygląda lepiej :).

 

Swietlik, masz racje. Poprawiłem to, choc to chyba jeszcze nie to ..a moze juz to :).

 

Wszyscy?, :) wszyscy :)

 

Co poprawiłem i dodałem to chyba widać więc nie będe pisał. Napisze tylko że render poniżej jest bez szyb w kabinie, zebyscie widzieli co się zmieniło.... .Efekt spłaszczenia opon dodam dopiero w finalnym renderingu więc prosze się tym nie martwić :).Poprawie też tyle skrzydła.

 

uff no to teraz sedno sprawy. kolejny update....

 

Pozdrawiam :)

 

 

model-11e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)!!

 

Loozack, no wiesz to bylo w \" \" :D, oka dam rendery z innych ujec ale jak skoncze caly model :) (ok?)

 

Marcin_ps, mi takze wiadomo ze FW nie lataly z torpedami pod brzuchem :).

 

Quadysz :D co to jest \"misiu z duracella\" ?? :D

 

Loozack po raz 2 :), - :D

 

Batou, noooo to chyba Wy bedziecie miec to cholernie trudne zadanie :)))). A texturki ...hmm pozyjemy zobaczymy :]

 

Tło? na ja będe robił cała scenografie:)

 

Pozdrawiam:)

dzieki za odpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności