Skocz do zawartości

NTFS, Partition Magic - coś nie tak.


Remedy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem dzisiaj coś bardzo dziwnego na co wcześniej nie zwracałem uwagi. Otóż konwertowałem dzisiaj partycję za pomocą programu Partition Magic 8. Konwersja była z FAT32 do NTFS. Po konwersji okazało się (z ciekawości to sprawdziłem), że system plików jaki teraz jest na tej partycji to NTFS 3.41 czy li prehistoria bo to pochodzi jeszcze z czasów WindowsNT 3.41. Każda kolejna odsłona systemu miała nową wersję NTFS. W Windows XP powinna to być wersja 5.1. Taki system jest zainstalowany na tym dysku a mimo to system plików stary!?!?!?! Teraz pytanie, czy to Partition Magic źle rozpoznaje czy coś jest nie tak.

 

Jeżeli ktoś zna/poleca jakieś programy do konwertowania partycji bez utraty danych (do nowego systemu NTFS 5.1) to czekam na sugestie. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z tego co pamiętam to najlepsiejszy był i nadal chyba jest partition magic może to Ci trochę pomoże tam są do różnego sofciku do obsługi dysków, a jak nic nie wybierzesz daj znać.

 

Z tego co zrozumiałem masz pod XP'kiem FAT32 konwert na NTFS , czy przestawiałeś jakieś wartości klastra NTFS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności