Skocz do zawartości

GeForce vs. Ati Radeon


Yorki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo niedlugo kupuje nowy sprzęt ...

Myślałem nad dobrą kartą graficzną i poradzcie mi która z tych kart będzie lepsza do grafiki 3D i wogole do gier, filmów, itp.

 

Radeon X1900XTX

 

vs.

 

GeForce 7900 GTX

 

Która mam wybrać ? Czytalem gdzies ze srednio GeForce maja 16 Pixel Shader, a ten Ati Radeon X1900XTX ma 46 Pixel Shader. Powiedzcie po co są te Pixel Shader i czy to w praktyce sie przydaje :) I oczywiście która będzie lepsza przed O/C a ktora po O/C :P

 

Z góry dzięki za pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ja bym wolał kupić sobie 7600 i za to kupić lepszy procek bo przy renderigu grafa nie ma znaczenia albo x800gto i wgrać bios z lepszej karty x850 podajże i ma się wtedy 16 potokową karte z wyższym taktowaniem najlepiej zastosować chlodzenie wodne na CPU i GPU +radiotory na pamięci+ dobra wentylacja jedyna wada to taka że nie ma najnowszych shaderów tak więc za 3 latka karta do gier będzie bezużyteczna dlategow wybrałbym 7600 ponieważ czasami człowiek musi się zrelaksować przy jakiejś nowej gierce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST X1900 GT vs. GeForce 7900 GT wiem, wiem - wersje GT, ale wyniki będą miarodajne. Sam wybrałbym GeForce - w rozdziałkach >1280x1024 bije Radka w każdej grze. Podobnie w aplikacjach 3D jak to napiał Gordy GeForce'y są lepsze.

 

 

Sorki za OT, ale musze. suntzu - zepsuły ci sie klawisze z kropką i przecinkiem? W twoim poście nie ma ani jednego znaku interpunkcyjnego. I do tego musisz wiedzieć że DUŻYCH liter używamy nie tylko w skrótach "CPU" czy "GPU", ale też na początku zdania. Nie obraź się, ale takie kilka pixeli więcej znacznie ułatwia czytanie.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam kumple na ATI czasem musieli kombinować jakiś pacze a ja na NV śmigam od zawsze bez problemów. Ponadto może lepiej zejsc troche z kart na rzecz procka czy ramu bo moja grafa ruszyła na max doiero przy 2gb a ona tylko w grach ma swój urok rendery sam wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie

ja bym wolał kupić sobie 7600 i za to kupić lepszy procek bo przy renderigu grafa nie ma znaczenia albo x800gto i wgrać bios z lepszej karty x850 podajże i ma się wtedy 16 potokową karte z wyższym taktowaniem najlepiej zastosować chlodzenie wodne na CPU i GPU +radiotory na pamięci+ dobra wentylacja jedyna wada to taka że nie ma najnowszych shaderów tak więc za 3 latka karta do gier będzie bezużyteczna dlategow wybrałbym 7600 ponieważ czasami człowiek musi się zrelaksować przy jakiejś nowej gierce

 

Ja na karcie do grafy nie oszczędzam :P ... A co do procka to myślałem 2x3,0Ghz ( 6,0Ghz ), i tu moje drugie pytanie :

Jaki procek byłby wydajniejszy ? 3,6Ghz czy 2x3,0Ghz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,6Ghz czy 2x3,0Ghz ?

Im szybszy tym lepszy...jak masz kasę to na prockach też nie oszczędzaj!

 

Kurde...ja miesiąc temu zęby w ścianę wbiłem, żeby gdzieś we wrześniu kredycik zaciągnać na nowy sprzęt. Chciałbym żeby był już ten wrzesień bo głodny jestem:D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności