Skocz do zawartości

procesor pentium 2 rdzeniowy


thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

chcialbym kupic sobie nowego procka i mysle o procesorze 2 rdzeniowym pentiuma oczywiscie..

 

 

posiadam w tej chwili PROCESOR INTEL PENTIUM 4 630 3.0 GHz LGA775 FSB 800 MHz 2MB cache 32 bit

 

niestety zabardzo nie znam sie na sprzecie hardware i w zwiazku z tym prosilbym was o informacje:

1. jaki jest stosunek mocy obliczeniowej mojego procka do procka

Intel Pentium D 930 (S775) 3.00 GHz (2x2MB cache) 64 bit, dual core

czyli podobne parametry tyle ze 2 rdzeniowy i 64 biowy

2. czy majac plyte glowna ze socetem z podstawka LGA 775 musze ja wymieniac na inna?

czyli czy plyta 32 bit bedzie obsugiwac 64 bit i 2 rdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ad 1. To tak jakbyś wsadzl dwa procesory 1,5 GHZ ( dobrze mi sie wydaje?) Kazdy z nich moze pracować niezalerznie. Wiec rownoczesnie mozesz rozpakować rary i renderowąc np. w maxwellu (on chyba dosc wydajnie wytkorzystuje procesor) Natomias

ad 2. Jaki masz chipset ? Jezeli 915 to nie. Jezeli > 915 to tak (np. 945). od 945 w gore sa kompatybilne w doł (mozesz wsadzic takze swoje pentium sztyry)

pzdr

 

Lekturka: http://sprzet.pclab.pl/art13928.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mi sie wydawalo ze dual core to jest wlasnie 2x 3 ghz, technologia HT zapewniala cos podobnego tylko dzielila procek na pol czyli majac 3giga HT miales 2x 1,5 i kazdy dzialal niezaleznie.

 

Skoro wszyscy mowia ze Amd wyprzedzilo intela bo intel pozniej wprowadzil swoje procki D wiec zapewne jest 2x3 giga.

Ale niestety spotkalem sie z taka sama opinia "znawcow z forum" ze D dzieli tak samo jak HT wiec co to jest ta nowa technologia D znawcy mowic tutaj zaraz lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slajver - sorry, moj blad.

 

thorgal - z ta cena to ciekawa sprawa u intela:] Tym barzdziej nie ma sie nad czym zastanawiac. Procesor dwu rdzeniowy to po prostu dwa procki w jednym sockecie - rozwiazanie czesto wydajniejsze od 2 prockow jednordzeniowych w dwuch socketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności