Skocz do zawartości

Meshsmooth vs. Turbosmooth


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie...

 

Jaka jest roznica miedzy meshsmooth'em a turbosmooth'em?

 

Jesli w modelu potrzebuje jakiegos smootha to zawsze uzywam turbosmootha, bo nawet z iterations ustawionym na 2 szybciej obraca mi sie w viewportach niz z meshsmooth na 1. Czyli widac matematycznie jest prostrzy od meshsmootha, procek przy nim nie steka tak bardzo - a moze zalezy to od karty graficznej? A jesli chodzi o efekt? Wlasciwie taki sam, nawet lepszy - widac bez renderu juz gdzie mam jakies artefakty, bo siatka jest bardzo gesta i wiem gdzie sie wykszywia tak jak nie trzeba. Wniosek z tego taki, ze turbosmooth jest lepszy. Ale wszyscy uzywaja meshsmooth'a jednak... Ktos wyjasni o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:D ja używam meshsmootha bo w turtialach się tylko na niego natknąłem :).. a jeszcze nie przeeksperymentowałem wszystkiego co sie dąło na własnej skórze... ale podpisuje sie do wniosku, że mesh smooth jest bardziej rozpowszechniony, turbosmooth jest chyba jakimś nowszym rozwiązaniem :/... heh też chętnie wysłucham opinii 'biegłych' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meshsmooth ma rzeczywiście wiecej opcji min kilka trybów wygładzania satki, możliwość edycji siatki na różnych poziomach wygładzenia.

Turbosmooth jest jednak wyraźnie szybszy przy wysokich subdivide, aczkolwiek wielokrotnie mi kaszani siatke prze animacji (czasem można to obejść dająć pod niego modyfikator edit poly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności