Skocz do zawartości

Jak ustawić vraya?


pioootras

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam ustawic vraya zeby nie robil mi duzego renderu wnetrza np 3dni tylko jedna nocke. Przewaznie musialem ograniczac sie do wielkosci wizualizacji (i to bardzo mocno np. 1000x750dpi) lub ograniczenie polegalo na znacznym zmniejszeniu jakosci, czyli realizm wizualizacji tez padal w tym momencie. Nie wiem moze cos zle ustawiam, a moze to wina zbyt malej ilosci ramu? (mam maxa7, PIV 3,2Ghz,512ramu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co to za wnętrze i czym oświetlone (jeśli vraylight to pokaz ich ustawienia)?

 

Problem moze także być w materiałach jakie użyłeś, je także przedstaw.

 

pokaż jeszcze ustawienia Irradiance Map bo to jest jedno z ważniejszych rzeczy

 

Dream_arts - prosze, o takie rzeczy pytaj w stosownych działach. Stworzenie wątku z pytaniem to nie taki męczący wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin:

to jest wnetrze hali sportowej. Jest jedno swiatlo vrayowe o natezeniu 8 i subdiv: 20. Ustawienia irradience map zamiescilem na stronce,a co do materialow to faktycznie moze wlasnie od tego, jest parkiet z dosc sporymi odbiciami i siatka rozwieszona na scianie (zrobiona z opacity)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam ustawień irradiance mapy albo mam coś z gałkami ;] ale o ile jest ustawiona na medium i nie zwiekszałes zbytnio hsph oraz "Calc...." to ok

 

natomiast z materiałami jest inna bajka, jesli juz stosujesz opacity (czego vray nie lubi to w mapie "bitmap" zmniejsz jak najbardziej parametr blur (standard to chyba 1.0) troche przyspiesza to rendering bo nie wykozystywane są wtedy Transparent levels ktore troche sie gryzą (dobra metoda dla drzewek z liśćmi z opacity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności