Skocz do zawartości

... i znowu trzeba wybrać kartę...


Scalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Najwyższy czas zastąpić starą TNT2 (sic!) czymś nowym. Proszę Was o podanie mi kilku kart do 600 zł. na które warto zwrócić uwagę, ażebym nie motał się jak zwykle przy wyborze sprzętu w całej masie kombinacji chipsetów i marek. :P Zależy mi przede wszystkim na wydajności w 3D STUDIO.

 

Z góry dziękuję.

 

P.S. Na wszelki wypadek dodam, że zamierzam ją wetknąć w MSI KT3 Ultra2 z XP 1800+ (do czego TNT2 pasuje już średnio... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Do 600 zl to kup sobie GeForce 4 Ti4200 AGP 8x 128 DDR.

 

Najlepiej jakos markowa bo w takich ukladach poprawiony jest cooling, sa lepsze czesto szybsze i markowe pamieci, i karta wykonan z leepszch skladnikow.

 

Najlepiej MSI (moze troche wiecej wyjsc) Leadteck, lub gainward9tez troszke wzwyz). Nie kupuj Chaintaeckow czy Prolinkow za 530 zl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzebałem net i skłaniam się ku GF 4 Ti4200. Jest jednak kilka spraw, które z lekka mnie ogłupiły. Mam nadzieję, że ktoś mi ten technologiczny bełkot rozjaśni.

 

Znalazłem markowego (Leadtek Winfast) GF4 Ti4200 za 605 zł. Rdzeń taktowany normalnie - 250 Mhz, a 128 Mb pamięci - 512 Mhz. No i AGP 8x co – jak myślałem występuje tylko w Ti4800SE. Patrząc na testy z 2002r. widzę, że Ti4200 miały pamięć taktowaną w częst. 444Mhz bo podobno inaczej byłyby zbyt drogie w stos. do tych z 64 MB pamięci. Czyli w 2003 r. producenci od tak sobie podnieśli taktowanie do 512 Mhz? Wobec tego testy z 2002 są już nieaktualne i raczej się nimi nie sugerować, tak? Pogięte… :|

 

Poza tym skoro AGP 8x mają teraz już Ti4200 to jaki jest sens istnienia 4800SE ?

 

Do ATI podchodzę sceptycznie, ponieważ chodzą słuchy, że są to karty głównie dla graczy i o ile w Quakach są niezastąpione o tyle w programach użytkowych dają d***. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Poza tym NVidia aż tak drastycznie jakością obrazu chyba od ATI nie odbiega.

 

Podsumujmy – pracuję w MAX’ie i chcę mieć w nim dopał, ale przy dobrym FPS również lubię się zrelaksować. Uważacie że ten Winfast GF4 Ti4200 to dobry wybór? Widziałem w ofertach GF4 Ti4200 nawet za ok. 450zł. To prawdopodobnie są te starsze modele z pamięcią 444 Mhz, no nie?

 

Jakby tego było mało wyczaiłem Ti4800SE Gainwarda za 599 zł. Rdzeń 275 Mhz, ale pamięci już 64 Mb (513 Mhz). I co z tym?

 

I co to właściwie to jest RAMDAC? W tym Gainwardzie jest ponoć podwójny. Czy to duża zaleta?

 

W morde jeża, jak ja nienawidzę wybierać sprzętu. Wszyscy robią wszystko, żeby jak najbardziej ogłupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ati mam i jestem powiem sczerze zadowolona pakuje do scny duzo polygonkow i nie mma z tym problemu max leci calkime calkiem szybko / ludzie maj oczywiscie lepsze kartyitd pla pla / a co mam radeona 9700 no i gra sie przecudnie fakt tak sprzet wybierac hehe straszne to straszne sama sie ciagle przerazam najlepiej jak poczytasz jescze duzo duzo testow zaim wybierzesz

posluchasz rady ludzi itd

a co dogainwarda polaecam goraco nie grzeje sie i moim zadaniem jest lepsza od leadteka

ale ostatnie slowo nalezy do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Vante32MB i jeszcze trochę wody w rzece upłynie zanim ją zmienię na coś innego. Na razie myślę nad zmianą procka (mam PIII 800 MHz) na Athlona 2.5 (czy coś koło tego). A co za tym idzie to i płyta główna poleci. Ale skąd na to ciągle brać kasę. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeForce4 Ti-4200-8x Leadtek Winfast A280LE TD-128 BOX za 605 PLN.

 

Uff... W końcu zamówiłem. Gainward był stówę droższy - a to już zdziebko poza granicami paranoi. Teraz mam kartę z głowy na jakieś 1,5 roku. :) Dzięki wszystkim za pomoc. Jak będęmiał jakieś wątpliwości to już wiem gdzie marudzić. ;)

 

Regards,

 

Scalpel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności