Skocz do zawartości

Sprowadzanie samochodu i związane z tym prawa i ustawy


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Razem z rodziną postanowilismy sprowadzić samochod z niemiec, dostalismy cynk od znajomego mojej Matuli do gościa zajmującego sie sprowadzaniem aut. Zamówiliśmy Passata 1.9TDI rocznik 1999-2000, cena do 30 tyś z przebiegiem nie większym niż 150 tyś.

 

Zamówienie zostało złożone a gość miał przysyłać nam oferty na maila wraz z opisem, fotkami i informować o każdej ofercie telefonicznie. Minął juz ponad miesiąc lecz bez rezultatów (zadnej oferty nie dostałem), dzwoniłem do gościa kilka razy. Generalnie mowil ostatnio ze to długi weekend był to nie szukali bo było wolne, wcześniej jego brat miał coś do załatwienia w polsce więc w niemczech nie szukał.

 

To wszystko mogę jeszcze przeżyć ale słyszałem (pogłoski) coś o nowych ustawach które moga narzucić na ten cały proceder dodatkowe koszty lub jakieś koszty które przysługują usługodawcy (w tym przypadku dla tego gościa)

 

więc pytanie brzmi; Czy przez najbliższy czas mają wejść nowe ustawy dot. sprowadzanych aut zza granicy ? czy może to być własnie spowodowane tym zwlekaniem ?

 

Nie chce narzucać sie dla gościa odrazu na głowe jeśli nie jestem pewien, tym bardziej ze to dobry znajomy mojej Matuli i raczej zaufany człowiek (wczesniej sprowadził znajomym kilka aut z pełnym ich zadowoleniem, tylko nie wiem czemu w moim przypadku tak jest)

 

Jesli moge was prosić to popytajcie znajomych którzy może się tym zajmują lub może sami wiecie coś w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tu nie chodzi o to ;] Gość jest naprawde spoko tylko chce wiedzieć czy przypadkiem ta jego dotychczasowa uczciwość nie uszła razem z moją ofertą. Mówił na początku ze sprowadzenie dobrego auta moze troche potrwać ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wejść ustawa, że im starsze auto i większa pojemność tym większy podatek. Przy autach ponad 10-letnich może to byc połowa wartości. Ma to zatrzymać import aut szczególnie straszych. Szczegółów nie znam, daty wprowadzenia też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez najbliższy czas mają wejść nowe ustawy dot. sprowadzanych aut zza granicy ? czy może to być własnie spowodowane tym zwlekaniem ?

 

 

krotki wyciag z aktualnego jeszcze auto swiata:

 

Ma wejsc podatek od samochodow nie spelniajacych wymagan euro 4 teraz i euro 5 od 2010. Tzn. te w/w bedzie preferowal

 

dla samochodu 1.6 styczen 2006 bedzie to 1 pln podatku

styczen 2005 euro3 - 2 tys

2004 i 2003 rok produkcji 1,8 tys i 1,6 tys

1999 prod (euro 2) 4 tys pln.

 

Nowe przepisy maja szanse wejsc w tym roku

 

Nie oplaca powoli sie sciagac auta. Lepiej cos w kraju poszukac. Bo i tak niektore koszty sie rekompensuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności