Skocz do zawartości

Umowa o dzieło bez działalności gosp.


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie dotyczące umów o dzieło, dokładnie mówiąc chodzi mi o to, czy jest jakiś limit na wykonywanie projektów dla jednej firmy na w.w. umowę, kiedy nie mam własnej działalności gospodarczej?

 

Pisząc bardziej obrazowo: nie mam własnej firmy, ktoś chce mnie zatrudnić na umowę o dzieło, przyjmuję zlecenie, potem drugie, trzecie, cały czas od tej samej firmy, pytanie tylko, czy ilość tych umów jest dla mnie ograniczona? Czy może od pewnej liczby podpisanych umów trzeba już założyć działalność?

 

Bardzo mi zależy na odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.twoja-firma.pl/artykuly/56,umowa-o-dzielo.html

 

a konkretnie cytat:

 

Jeżeli jednak zawarliśmy umowę o dzieło z pracodawcą z którym pozostajemy w stosunku pracy lub jeżeli w ramach tej umowy (umowy o dzieło) wykonujemy pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostajemy w stosunku pracy, to w świetle ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, uważani będziemy za pracownika i powstanie konieczność opłacenia składek od łącznego przychodu z umowy o pracę i od przychodów z umowy o dzieło.

 

 

a dalej

.im dluzsza ciaglosc masz tych umow tym masz powiedzmy wieksza zdolnosc kredytowa dla banku;)

Tu bym sie zastanowil bo nie masz comiesiecznej regularnej pensji, ani umowy o prace ktora by to zagwarantowala, a bank patrzy na to w pierwszej kolejnosci ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności