Skocz do zawartości

Zle wysfietlany obraz strony !


BigBird

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ! Mianowicie robie ostatnio z kolega strone ja sie zajmuje graficzka a on to skleja we fleshu ! Ale powstaje problem strona ma rozdzielczosc 760 na 700 i to co wyglada dobrze po zapisaniu w jpg to na stronie wyskakuja jakies bugi graficzne ! tak samo sie wyswietla strona w ps ale po zblizeniu wszystkie niedoskonalosci znikaja i jest jak zyleta ! A jak wkladamy to do flasha cala strona wyglada jak jedna wielka zbijka pikseli nie wiem co z tym zrobic ! A jak zmieniamy rozdzielczosc w samym flashu sytuacja sie wcale nie poleprza :( wiecie moze co z tym zrobic ?

 

Tak wyglada normalnie:

Dobrze.jpg

 

A Tak jak sie otwiera poczatkowo w photoshopie i tak tez wyglada jak wkladam to na strone tylko ze wieksze jest wtedy ale tak jak sie kasznia piksele !

ataknastronie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość bluefer

To jest spowodowane tym że przy imporcie do flash'a obrazki zostały skompresowane.

W oknie podgladu elementów mozna ustawić ten stopień kompresji dla każdego obrazka.

Powinno wszystko grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o to ze kompresja jest ustawiona na 100% przy publikacji ale nadal to tak wyglada :( to samo sie dzieje z plikami png np jak wkladamy je na strone choc sa dobrej jakosci i tak sie kaszania !

No ale jak to dokladnie jest na obrazkach a szczegulnie 2 tak wlasnie sie otwiera plik w ps ale jak go powieksze jednokrotnie wszystko jest lux natomiast na stronie sie tego nie da powiekszyc jak i zarowno zmiana rozdzielczosci nie bardzo pomagala co prawda bylo kapke lepiej ale i tak o wiele gorzej niz zwykly jpg ! Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

No właśnie chodzi o kompresję - 100% to maksimum.. ustaw na 0 i porównaj :)

edit: mea culpa - źle zrozumiałem posta - myśląc o 100% kompresji pomyślałem o ustawieniu suwaczka na 0%, sorki za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi chłopcze M@ti... Mylisz się... 100% oznacza najlepszą jakoś a nie stopień kompresji. 0% To bedzie wyglądało jakbyś otworzył obrazek w paincie, zapisał jako gif, potem otworzył ponownie i zapisał jako jpeg, potem otworzył i zapisał jako gif a potem jeszcze raz jako jpeg i w photoshopie zrobił mozaikę z wielkością kafelki 10px (na nowej warstwie) i ustawił opacity na 60%!!!! A 100% Na suwaku wygląda Prawie jak png lub targa :)

 

flashmx20047fy.png

 

ja mysle ze to jest zwiazane z opcja Compress movie... odznacz ja i zobacz co sie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

Jest jeszcze 2 kompresja we właściwościach pliku. Tam też ustaw na 100 i powino być dobrze bo jak tam nie grzebałeś to masz zdaje się 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za zainteresowanie :) Tak jak powiedzieliscie quality na 100% i to tez nie pomoglo ale jak wlaczylem Allow Smoothing wyglada na to ze chyba zadziala :) ale jeszcze to sprawdze jak wyglada na stronce !

Jak mozecie to powiedzcie gdzie jest jeszcze jakies ustawienie kompresji bo ja z nam tylko to !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

alfoldi> a gdzie to niby jest napisane? Fakt, że gdy nie są skalowane to nie ma z nimi takich problemów, ale tak IMO ie powinno być! Chodzi o to, zeby znaleźć sposób.

merv> nie wiem po co Ty się tak produkowałeś chłopcze - chyba każdy wie jaka jest różnica między skrajnymi ustawieniami kompresji!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tylko w kwestii formalnej (za dużo się obrad sejmu nad expose naoglądałem ;)) dotyczącej Photoshopa. To, że plik w Photoshopie, przy zoomie 66,6% i innych jego wielokrotnościach, wygląda jak postrzępione gacie to normalna rzecz wynikająca z konieczności "dzielenia" pikseli przez program o nieparzyste, ułamkowe liczby (chodzi o liczby po przecinku w wartości zoomu - żeby była jasność). Wszystkie zoomy typu 25%, 50%, 200% itd. będą gładziutkie jak oryginał. Natomiast wszystkie 16,67%, 33.33%, 66,67% itd. będą wyglądały jak psu z d... wyjęte. No chyba, że się nie znam, a wszyscy wiedzą o tym odkąd sięgają pamięcią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tak samo sie wyswietla strona w ps ale po zblizeniu wszystkie niedoskonalosci znikaja" - ta? nie możliwe :)

 

Tu problem nie leży w kompresji tylko w rozmiarze obrazka. Sprawdź przedewszystkim czy w projekcie PSD masz ustawiona rozdzielczosc 72 pkt na cal, co zapewni, że importowane obrazy będą dokładnie takiej wielkości jak w PSD a dodatkowo w ustawieniach obrazka włącz Allow Smoothing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na to sposobu, a napisane jest to w książce pt."100 sposobów na flash".

poprostu przeskalowanie choc o 1% zdjecia wygladaja tak jakby byly masakrycznie skompresowane (raz lepiej, raz gorzej, nie da sie tego przewiedzieć).

chodzi tu niekoniecznie o skalowanie samej bitmapy, ale tez jakiejkolwiek instancji w ktorej sie ta bitmapa znajduje (graphic, movie clip, button).

jedyne wyjscie to odpowiednie przygotowanie wielkosci bitmapy w np. photoshopie (w 72 dpi oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności