Skocz do zawartości

total beginer


eska

Rekomendowane odpowiedzi

witam

właśnie zaczynam przygode z 3ds i nie wiem od czego am zacząć?? znalzłem w sieci kilka kurs ów, ale chciałym was zapytać od czego am zobie zacząć,co najpierw(bo wiadomo ze nie zuce sie odrazu na modelowanie samochodów albo ludzi)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Też myślę, że warto coś poczytać na początek. Ja od razu zacząłem się bawić maxem, bez wcześniejszego czytania czegokolwiek i miałem przez długi czas problemy z zrobieniem czegokolwiek:/ Na początek może poczytaj sobie tutoriale zawarte w helpie, ZRÓB trochę przykładów. Potem jeszcze tutki z sieci i zaczynasz:) Acha, no i zaglądaj na to forum:D Ja tu znalazłem mnóstwo pomocy:)

 

Powodzenia[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam start na pewno warto poznać interfejs, potestować, jaki wpływ mają na obiekty modyfikacje. Niby później wszelkie skomplikowane kształty będziesz uzyskiwał najczęściej za pomocą spline\'ów, boxmodelingu lub polymodelingu (bardziej oryginalni użyją łat, lub nurbs :) ), ale gdy znasz nawet takie \"prostackie\" podstawy jak bend, FDD, czy twist, to może się okazać że jakiś element dużo szybciej uzyskasz modyfikując bryłę podstawową, niż modelując to.

 

No ale tutki, jakaś książka, no i forum oczywiście :) pewnie wystarczą żeby dobrze wystartować wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max jest chyba najprostszym programem 3D do opanowania (co nie oznacza ze najmniej zaawansowanym) Ma bardzo przejżysty interface, nie przeładowany jak np Maya. Książki są OK, sam taką jedną przczytałem, ale szczerze mówiąc to męcząca i nudna forma nauki. Osobiście polecam ci liczne Video tutoriale. Najlepsze z nich, okraszone przy tym dowcipnym kometarzemi gen. luzackim podejściem znajdziesz na: www.3dbuzz.com -rejestujesz się, wchodzisz do download i tam wybierasz Maxa i jazda... Do opanowania podstaw w zupełności wystarczy.

 

pozdro.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności