Skocz do zawartości

UVW Unwrap - powielanie małej połaci tekstury


Lato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukałem forum i znalazłem mnóstwo tematów o UVW Unwrap, ale nie dotarlem do tego, czego szukam...

Chciałem zapytać jak powielic fragment tekstury, przy pomocy UVW Unwrap. Gdy tekstura jest pojedyncza to problemu nie ma, gdyz wystarczy rozciagnac maske pod funckja edit i tekstura na danym poligonie jest powtarzalna tak wiele razy ile chce... problem zaczyna sie kiedy tekstura jest zlozona - np caly domek (okna, drzwi, dach, cegly). W przypadku kiedy cegla jest na teksturze w srodku, nie umiem uzyskac efektu by byla ona powielana... moge conajwyzej rozciagnac ja na caly poligon... a ja potrzebuje nadac mu polecenie ile razy ma byc powtorzona w osi X i w osi Y... czy jest to mozliwe? czy jesli chce by tekstura byla powtarzalna musi byc ona samodzielna?

 

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Albo stwórz osobny materiał na którym użyjesz opcji crop do wycięcia potrzebnego fragmentu tekstury. Ale to nie działa z low poly pod DX. Znaczy się w maxie jest ok, ale direct nie potrafi cropować tekstur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ma tam wierzchołki. Problem zaczyna się jeżeli trzeba tailować na przykład dwukrotnie teksture na jednym fejsie. Najlepsze rozwiązanie - druga tekstura stailowana i zawierająca same cegły. Inne rozwiązanie, tak jak pisze mintrill - tailowanie poprzez zagęszczenie siatki w miejscach powtarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności