Skocz do zawartości

Żółte papiery:)


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mowa tu o innych żółtych papierach:)

 

Posiadam uprawnienia kategorii E bez ograniczeń napięcia (czyli eksploatacja i te sprawy na urządzeniach elektroenergetycznych).

 

Czy ktoś wie czy te papiery mają ważność poza granicami Polski? Czy np. w Anglii musiałbym zrobić dla nich odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak jest z tymi ale tych "innych" nie trzeba weryfikować ;D

 

Oczywiście, że są ważne i za granicą z tym, że może być tak iż po jakimś czasie będziesz poproszony o "aktualizację" w wersji angielskiej (jeżeli mówimy o Anglii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....no ja nie jestem tego pewien właśnie:/ Szukam gdzieś w necie i oczywiście nikt nie wspomina, że "żółte papiery" są ważne poza granicą:/ Zdaje mi się że w każdym kraju mają różne przepisy...

U nas aktualizacja jest co 5 lat.

 

Sprawa jest taka, że znalazłem ogłoszenie pracy w Londnie (na stronie całkowicie angielskiej, bez żadnych pośrednictw polskich). Doświadczenie mam odpowiednie, kwalifikacje też. Gorzej z tymi uprawnieniami. Mam to "E", ale nie jestem pewien czy jest to też ważne za granicą...

 

@Remedy - jesteś pewien, czy tylko tak walnąłeś? Wiesz coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat nie dokładnie o tym ale:

-dostając u nas dyplom np. spawacza jesteś uprawniony do wykonywania tego zawodu za granicą w tym i Anglii. Tak jest z każdym innym zawodem/specjalnością. Po jakimś czasie oczywiście będziesz musiał zrobić ichniejsze papiery (przyjedzie gruby, łysy gość i wyciągnie z walizy juz podpisane kwity ;)). Póki co wal śmiało. Jedyna różnica to taka, że nawet jeżeli u nas masz dożywotnio to tam tak czy siak musisz pop jakimś czasie mieć ich papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THE MANYSH TRAFO - martwię się o twoją głowę...Za bardzo się przejmujesz wszystkim i będziesz mieć migrenę

 

Otóż moje uprawnienia SEPoskie są gówno warte:/ Bo to są Uprawnienia Elektryków Polskich:/

 

To tak jakby na Sri Lance Zrobić uprawnenia do hodowli Pappułagupappaków:/ Rozumiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety.... elektryk, architekt.. lapiduch.. pigula.... pies..... strazak.... papuga... i paru innych to zawody ktore wymagaja walidacji..... nikt si enie czepi, bo sa unijne, ale bedzies zmusisl jak najszybciej je uaktualnic (egzamin z jezyka w zawodzie);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności