Skocz do zawartości

wifi


illy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim hartłerowiczom.

Ja z pytaniem na temat o ktory wogole nie mam pojecia.

 

Mam sobie laptopa ktory ma antene bezprzewodowa cos tam 808.XX i malutka literka na koncu. Bylem u znajomego w domu i nawet zlapalem internet. Totez chcialem sie spytac cos.

 

Widzialem ostatnio w sklepie urzadzonko d-link za 250 pln na ktorym bylo napisane 1xwlan,4rj45. Nie widzialem go z kazdej strony ale interesuje mnie wlasnie jego paramerty. 4x rj45 czy tam inne to pewnie 4 wejscia na kable sieciowe czyli typowy HUB sieciowy (poprawcie mnie), a czy 1x wlan to oznacza ze po(d)lacze tylko jeden laptop bezprzewodowo?

 

Prosze nie pytajcie czemu/po co/idz sie utop. Skoro mam to chce kozystac. Tymbardziej ze niedlugo sie przeprowadzam i tez duzo latwiej mi bedzie laczyc sie z netem.

 

Jesli znacie to podajecie jakies okazyjne urzadzonka do wlan, moga byc nawet wejscia sieciowe (mysle ze 4 starcza) w jakiejs rozsadnej cenie.

 

Dzieki z gory za pomoc, ale w tym temacie jestem kompletnie zielony a w ciemno nie chce 250 pln wydac

 

 

edit: to chyb bylo to http://allegro.pl/item114772285_nowy_d_link_di_514_router_wi_fi_promocja_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

(...) a czy 1x wlan to oznacza ze po(d)lacze tylko jeden laptop bezprzewodowo?

Chodziło pewnie o port WAN (Wide Area Network - dla laików internet :) ). Do tego portu podłącza sie (przez port RJ-45) zazwyczaj modem ADSL.

 

Jeśli chodzi o specyfike sieci bezprzewodowej, to tanie urządzenia mogą obsłużyć do 20 komputerów przy zachowaniu sensownych parametrów (jak akceptujesz pingi rzędu 5000, to można w teorii podłączyć do 255 urządzeń), i generalnie im dalej od nadajnika i więcej przeszków (ścian) na drodze, tom gorzej to działa.

 

Jak mówili poprzednicy bierz coś z linksysa:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17415.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_25432.html

 

Nie bierz tylko modelu WRT54G (bez literki L) bo on ma kłopoty przy większej ilości połączeń naraz (czytaj: sieci P2P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło pewnie o port WAN (Wide Area Network - dla laików internet :) ). Do tego portu podłącza sie (przez port RJ-45) zazwyczaj modem ADSL.
Czyli nie podlacze przez to zwyklej sieci z pozostalymi poratmi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie podlacze przez to zwyklej sieci z pozostalymi poratmi?
Hmm... ty chcesz przez to rozdzielać internet, czy żeby służyło za hub/switch? Jeśli tylko hub/switch, to wystarczy ci Access Point bez wbudowanego routera.

 

Wtyki RJ-45 to standardowe wtyki do sieci 10/100/1000 Mbit. Sieć możesz spokojnie podłączyć do tych 4 portów co tam są + bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności