Skocz do zawartości

Kupić maxa w USA...


alfoldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może się orientuje czy kupno 3ds 8 (wersji komercyjnej) za granicą (np. w USA) daje możliwosc zarejestrowania jej później w Polsce i używania do celów komercyjnych?

 

Bo tam jest troche taniej....... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zdaje sie, ze nie ma takiej mozliwosci, pamietaj, ze kupujesz licencje na uzywanie programu, a nie program. Zdaje sie, ze licencja amerykanska na takie triki nie pozwala. Poszukaj na forum, byly juz tego typu watki, albo zamailuj do Rupika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest taki watek to i ja zapytam ;]

 

Czy podobna rzecz ma sie do Adobe Web Bundle? W US kosztuje 1899$ a u nas ok. 10000zl -- taniej wychodzi kupic w US.

 

Nie bedzie problemow z uzytkowaniem w Polsce tego zestawu kupionego w US? Wie ktos moze ;P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

i że niby Rupik miałby komuś powiedzieć : " no oczywiście że można kupować w usa taniej ,niż u mnie drożej , kupujta " ?? jakoś tego nie widze.

Najwaznejszą kwestią jest prawo polskie, bo zapisy licencyjne MUSZĄ być zgodne z prawem .

Nie podpowiadam tu rozwiązań , ale zachęcam do myslenia.

pozdrawam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu dobrze gada, bo to jest tak, przepisy eksportowe USA nei zabraniaja eksportowac natywnej wersji maxa (ale windy juz na przykald w pelnym zestawie nei mzona wywiezc z powodu implementacji rsa); inna kwestia to prawo polskie, zapisy licencyjne w wersji USA sa sprzeczne z przepisami UE, a juz z polskimi to jest kosmos (jak ktos sobie sciagnie taka piracka wersje to sie mzoe bezczelnie procesowac jakby sie ktos przyczepil, dopoki nie uzywa tego komercyjnie to ten program w swietle polskich przepisow nie istnieje, albo istnieje wbrew prawu);

 

a teraz inna kwestia jest podejscie producenta softu, sama centrala ma w d skad user ma soft, ale na przyklad europejski helpdesk nei udziela pomocy na klientow spoza Europy... czyli oleja klienta (bo nie jest local register), dla nich taka wersja po prostu nie istnieje a koles ktory kupil w USA nei jest ich klientem, czyli "skontaktuj sie ze sprzedawca"...

 

jest jeszcze kruczek dotyczacy kontroli... trzeba zarejestrowac te wersje jako towar wwieziony i odprowadzic za nie VAT i clo (nei jestem pewien ale keidys to bylo chyba 7%)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja AUTODESKU pozwala używać programu tylko na terenia kraju w którym się ją zakupiło.

Po wejściu Polski do UE dzieki otwartemu rynkowi można w Polsce używać licencji zakupionej w dowolnym kraju UE

Inne rozwiązania są niezgodne z licencją.

Dodatkowym gwoździem w przysłowiowej dupie jest to że licencje są z reguły nieprzenoszalne, czyli kupiłeś książkę ale nie możesz jej potem sprzedać.

 

jak jesteś zainteresowany tańszym MAXem to truknij do mnie na PM może coś się uda wykroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta licencja to na jaki paragraf sie powoluje i w ktorym kraju ze jest egzekwowalna?

bo jako umowa cywilna nie moze ograniczac praw do dyspozycji towarem ktory nie podlega obrotowi specjalnemu...

 

sprzedawcy beda Wam bzdury wciskac... najpierw kupcie, a pozniej stawiajcie warunki, bo poki co to zapoznaniu sie z umowa licencyjna mozecie ja renegocjowac, a poniewaz nei poznaliscie jej przed zakupem mozecie towar odeslac i rzadac zwrotu pieneidzy... oczywiscie godzine pozniej kupujecie nastepne pudlo, zapoznajecie sie z licencja i odsylacie, i rozpakowujecie tak dlugo az wynegocjujecie umowe ktora satysfakcjonuje Was ze wzgledu na lokalizacje :) masowosc takiej akcji moze polozyc dowolnei duzo firme...

 

dla zlosliwych wywrotowcow-numer mozna przeprowadzac w empiku, przynoszac tam z 50€ i biorac pierwsza lepsza gre z polki (trzeba sprawdzic czy nie ma licencji na pudle ale najpewniej nei ma, rozpakowac (skopiowac) przeczytac licencje oddac gre (no w koncu licencja nam nei pasuje bo cokolwiek) brac nastepna i tak do bolu... we Francji dopisali wreszcie ze klient ktory nei podpisal licencji rpzed zakupem nei jest nia obowiazany...

 

acha, nie mozna tego zrobic a jankeska wersja winy, ma tam jakis pakiet szyfrujacy ktory podlega obrotowi specjalnemu wiec nei mozna jej wywozic... ale zeby max mial jakas implementacje zastrzezona ze wzgledu na obronnosc to nie bardzo jestem tego swiadomy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej niestety cena jest niższa ale licencja zabrania używania maxa gdzie indziej niż w USA, a dokładniej jest całkiem inna niż ta w Europie:(

 

jest to zwiazane z wieloma uwarunkowaniami poczawszy od odpowiedzialnosci sprzedawców w europie a w US po cenę benzyny:(

 

walczyłem o to z Atutodesk przez dłuzszy czas ale bez skutku:(

 

pozdro z JRPVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności