Jump to content

Gospodarka Przestrzenna - Wrocek


Kyok

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Chciałbym się cos dowiedzieć na temat kierunku – Gospodarka Przestrzenna na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Na czym ten kierunek polega i jak wygląda perspektywa pracy po ukończeniu studiów :)

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Jestem studentem tegoż właśnie kierunku...moje zdanie jest takie...ze wzdlędu na to że jest to wydział architektury na kierunku architektura i urbanistyka uczysz się głównie projektowania architektonicznego oraz dostajesz podstawową wiedzę z zakresu planowania przestzrennego...natomiast na kierunku planowanie przestrzenne uczysz sie głównie planowania i dodakowo jeszcze podstaw architektury.

Jeżeli chodzi o prace to zależy wszystko od Ciebie i Twoich umiejętności moim zdaniem...odpowiednia wiedza i znajomosc programów pozwoli Ci na prace zarówno w biurach architektonicznych jak i planistycznych...których moim zdaniem nie brakuje ostatnimi czasy:) Ja sam obecnie obijam się głównie o bióra architektoniczne...problem jest taki tylko, że po planowaniu przestrzennym nie można zrobić uprawnień architektonicznych...także lepiej zrobić uprawnienia urbanistyczne i bawić się planami...troche ich jeszcze pozostało do zrobienia w tym naszym kraju;)

Link to comment
Share on other sites

AHoj

Na kierunku owym głownie projektuje się urbanistykę, a w praktyce przekłada się to na robienie planów miejscowych i studium, czyli malowanie kolorowych plam na mapach. Oczywiście dodatkowo trzeba do tego czasami jeszcze pisać uchwały, ale to już na ostatnich latach. Z pracą to jest nie najgorzej, bo jak napisał przedmówca (przedpisarz?) trochę jeszcze jest do zrobienia planów miejscowych.

Z tym kierunkiem wielu ludzi ma pewien problem, idąc na niego myśli o takiej jakby architekturze tylko,że trochę zahaczającej o urbanistykę.....niestety to nie tak. Robię właśnie magisterkę na tym kierunku i mogę powiedzieć,że dużo projektowania architektury tam się nie uświadczy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak zdawałem egzamin z rysunku, składał się on z dwóch tematów:

1.rysunek uliczki podmiejskiej z wyobraźni (ważne było uchwycenie klimatu);

2.sprawdzian wyobraźni przestrzennej (dostawało się rysunek wioski i opis,że została zalana na jakąś tam wysokość, trza było przerysować podany rysunek,ale już z wodą).

Umiejętności rysunku na planowaniu nie są tak ważne, jak na architekturze, trza mieć trochę wyobraźni i w miarę sprawnie maziać ołówkiem.

Co do progów to coś mi świta,że zmieniono sposób rekrutacji,ale nie jestem pewny o co w tym chodzi,więc się nie wypowiadam. Poszukaj dobrze na stronie polibudy,albo zadzwoń do dziekanatu interesującego Cię wydziału.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Super uczniem to ja nie byłem,ani super rysownikiem. Jeśli chodzi o świadectwo to plasowałem się lekko ponad średnią, a rysunek no to od dzieciństwa coś tam maziałem,więc nie miałem wielkich problemów. Radzę jednak pójść na kurs, nawet jeśli umie się rysować to warto potrenować i poukładać sobie rysunek. Jak dla mnie rysowanie na formacie B2 (50cm x 70cm) wymagało doszkolenia. Ważna jest umiejętność zagospodarowania całego rysunku,żeby nagle po 2 godzinach rysowania, nie okazało się,że coś się nie zmieści.

Jeśli chodzi o przyjmowanie to teraz chyba jest łatwiej, bo nie ma już wyżu demograficznego no i ilość przyjmowanych osób jest większa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy