Skocz do zawartości

Kolejne portfolio :D tym razem moje :)


futura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to moje pierwsze skończone (technicznie:) bo treść jeszcze nie) portfolio. Zrobione w całości we flashu i właśnie poza oceną może ktoś wie jak wyłączyć suwaki w IE i w Operze zeby obiekt flashowy ładował się na środku i żeby niebyło możliwości przesuwania strony jak coś jest poza nią, np. gdy obiekt flashowy się nie mieści :) a tu link:

 

http://www.rafalczaniecki.yoyo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do tego dodam że, skoro chciałeś uzykać efekt ksiązki (bo pomysł ciekawy - troszkę gorzej z wykonaniem i ogólną koncepcją tej książki) to mogło już by się dynamicznie strony przewracać a nie książka znika (przynajmniej tak u mnie jest) i pojawia sie dopiero już otworzona. Troszkę to psuje, nie uważasz? Wewnątrz książki też tak średnio to wygląda. Postaraj się troszkę wektorami pobawić i uzyskać jakieś ciekawsze kształty a nie te "wewnątrzprogramowe gotowce" co tam widać ;) I postaraj się wymyśleć coś żeby nie było konieczne korzystania z "POMOCY". Może po prostu jakieś zakładki po prawej stronie (lub na dole) dzięki którym ktoś od razu przejdzie do interesującej go kategorii? Bo takie oglądanie pokoleji może troszkę nudzić.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów zgadzam się z Kamael'em..

 

Robi się lepiej i ciekawiej, ale wciąż wygląda jak 20% efektu końcowego, albo jakieś testy pomysłów.

 

Spróbuj powiązać fakturę desek z tlem. Czarne tło do tego jest z niczym nie powiązane i wygląda jak coś przypadkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoc jest po to żeby z niej korzystać, poto ją tam dałem :) i czy ja wiem czy to źle że nie ma płynnego przerwacania stron? po pierwsze niebardzo umiem coś takiego zrobić, jak ty umiesz Kamael to prosze o pomoc :) ściągnąłem co prawda jakiś szablon ale uważam ze d\za dużo z tym zachodu :) i teraz kolejna prośba o pomoc: zrobiłęm preloadery do kolejnych stron ale nie widać ich! zrobione jest to tak: pierwsze 2 klatki to ActionScript do preloadera, pasek postępu "bar" i tło. W klatce 3 jest juz gotowa strona która ma się załadować ale nic ze tego nie am bo niewidać paska postepu! jest tak np. jak widać stronę z webdesign - pojawia się tło ale nie ma preloadera :/ a co do muzy to co wam się niepodoba ?! :D wg. mnie pasuje do tego co sie tam dzieje :) Kamael, co to znaczy ciekawe kształty? stronka będzie utrzymana w takiej konwencji (czyli czysto, bez żadnych ozdobników) żeby była spójna i czytelna. i nie wiem gdzie zobaczyłeś programowe gotowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje PORTFOLIO, naprawdę uważasz że jekiemuś poważnemu klijentowi bedzie się chciało korzystać z POMOCY? Nawigacja w nim powinna być jak najprostsza lub przynajmniej intuicyjna a w tym wypadku nie jest jeśli przeczytasz powyższe komentarze;) Nawet jeśli to po prostu przewracanie stron w książce z czym mamy do czynienia na codzień w świecie rzeczywistym, to jednak nasze zachowania i oczekiwania na stronie internetowej są zupełnie inne.

Uważasz że za dużo zabawy z szblonem? ...cóż twoja strona, twój zachód;) Ale znalazłem coś takiego co ci może pomóc a przynajmniej urozmaicić twoją stronkę choć nadal uważam żebyś zrezygnował z pomocy i zrobił zakładki. Nie wiem czy o tym wspomniałeś że ściągnąłeś ale masz: http://www.iparigrafika.hu/pageflip/ (kod do ściągnięcia na dole).

Z preloderem to musiałbym to zobaczyć jak to wygląda bo nie tak dawno zacząłem zabawę z flashem i nie znam wszytkiego na pamięć a jak coś robię to po prostu siedzę nad tym aż mi wyjdzie, więc za wybitnego fachowca mnie proszę nie brać;) Jestem po prostu bardzo uparty w dążęniu do pewnych efektów które chcę uzskać i tyle:)

Muzy się nie czepiam, jednym się będzie podobać innym nie, każdy ma swój gust. Pamiętaj tylko o jednym, liczy się przedewszytkim gust tych co będą zaglądali na twoją stronę, im szerszej grupie odwiedzających będzie się ona podobać tym lepiej. Więc sam zdecyduj czy faktycznie tak będzie. Choć z drugiej strony jeśli paru ludzi powiedziało ci że coś z nią nie tak, to może faktycznie pełni ona rolę odstraszacza? Sądziłem jednak że ludzie po to zamieszczają tu strony (poza pochwaleniem się) żeby właśnie przetestować na szerszej grupie osób jak strona odziaływuje na potencjalnego klijenta... ale może się mylę;)

Ciekawsze kształty miałem na myśli coś więcej niż te kółka, może jakieś inne ozdobniki? Naprawdę można uzyskać lepsze efekty za pomocą wektorków. Mile by było widziane jakieś twoje logo (pobaw się w projektanta i je zaprojektuj sam, bo mi się przynajmniej wydaje że to cos na początku okładki nie jest logiem) bo ja tam takiego nie zauważyłem, no chyba że źle wyeksponowane. Co do kształtów to nie mogę ci podpowiadać, mam własne pomysły ale (nie obraź się) wolę je wykorzystywać w swoich pracach/stronach, więc musisz sam cos wymyśleć. Mówisz że chcesz mieć czytelną stronę (na razie tak średnio z tą czytelnością), wierz mi, można stronę wzbogacić nie przeciążając jej jak choinkę bożonarodzeniową. Aha jeszcze kwestia tych gradientów, moim zdaniem źle podobierane kolory. Jakoś to mi nie pasuje. Ale to może tylko moje odczucie bo jakoś nikomu nie przeszkadzało to. Może po prostu inne upodobanie i tyle.

Ale pochwalę cię bo pomysł na stronę masz bardzo fajny i dużo w nim potencjału, po prostu się odrobinę przyłóż.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu kamael :) przemówiłes mi do rozsądku i to serio ;) rzeczywiście może książka w necie jako portfolio to dobry pomysł ale zdecydowałem się go troszkę (>_o) zmienić. oby tylko nie był jeszcze mniej czytelny, albo niepowazny (a o to się boję, napewno będzie kurde :D ). no nic, przetestujcie nawigację ( 3 opisane guziki i 16 nieopisanych :D ) powiedzcie czy dźwięki nie są zbyt wkurzające co myślicie o wyglądzie strony, tekstach na niej i wypowiedzcie się.

 

pomyślałem tez sobie czy może nielepiej by było zrobić dwie wersje tej strony z wyborem którą sie chce. np. na stronie startowej byłyby do wyboru wersje: niewiem no.. "klienci" i "dla ludu" :D czy coś takiego ta pierwsza byłaby elegancka (ale w podobnym stylu do pierwszej) i poważna a druga taka jak jest teraz do zobaczenia. co o tym myślicie?

 

adres ten sam: http://www.rafalczaniecki.yoyo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podążałabym pierwszym tropem zwanym książka, tylko tak jak Kamael radzi i dopracowane, i płynne przechodzenie ze strony do strony, znacznie ładniej to sie prezentuje, no i osobiście uważam że jest to coś efektownego na prezentację prac,jakoś graficznie ładnie to zorganizować, oczywiście jeśli Ci się chce to przygotować, proponuję wrócić do koncepcji nr 1, bo widzę że diametralna zmiana na stronie nastapiła,(chyba że to strona przejściowa;) nie wygląda to źle, jednak troche zamieszania z tymi klawiszami gdzie wyskakują informacje, byłam cierpliwa i dobrnęłam(doczytałam) do końca,;) chociaż nie wiem czy to jest dobry pomysł prezentacji informacji o sobie, znowu jak na poprzedniej stronie musimy sie domyślać co robić z tymi klawiszami, w "kontakcie" tez bym coś zmieniłą, przede wszystkim nie obracała pionowo tego tekstu co tam wyskakuje, no i pokaż portfolio..bo klikam klikam i nic nie wchodzi;)

Ps: za trzecim razem, wchodząc na strone potrzebowałam dzięku w jakimś tam celu,ale na pewno nie w celu jakim jest Mario Bros (nie trafione), wolę ponownie wyłączyć dźwięk pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nie są denerwujące jak się ma wyłączone głośniki (przy właczonych raczej drażnią). Denerwujące też są małe części opisu porozmieszczane pod kolejnymi klawiszami. Jak by jeszce zostawały widoczne po wyświetleniu to nie było by tak źle. Bardzo fajne są animacyjki i styl ilustracji wyświetlających się po najechaniu na klawisze (chociaż nie zawsze do kończa czytelny jest ich przekaz - wygląda czasem jak wycięty z filmu ptaki). No i jakoś nie bardzo widać prace w dziale 'my works", coś się niby ładuje, ale nic nie widać. Osobiście powiem, że sporo mi się podoba, ale sposób prezentacji i poniekąt nawigacji trochę chyba leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej.. fajne to... Ja bym wywalił linie na dole bo jest trochę z dupy i tekst z mini helpem bo też nie pasuje i burzy kompozycję..

pianinko dałbym centralnie żeby nie przeważać kompozycji, poniważ jest symetryczne, albo wogóle trzasnął trochę w lewo żeby było bardziej dynamicznie.

 

I tak to podoba mi się bardzo

 

przed zmianami 6.5/10 ze zmianiami - 7.5/10, albo nawet 8/10

 

nie wiem jakbyś rozwiązał podstrony bo nie udało mi się na nią wejść, więc wypowiadam się tylko o menu ;)

 

spoko pomysł i zwięzła forma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam błąd: nie 3d max, tylko 3ds max (no chyba że się mylę ale korzystam, więc raczej nie powinienem się mylić). Dźwięki też niedobre dobrałeś, faktycznie troszkę drażnią (mnie również). Jeśli koniecznie chcesz jakąś nutkę (z możliwością jej wyłączenia oczywiście) to proponuję po prostu dać jakiś spokojny blues'owy kawałek, bo to chyba najmniej drażniący rodzaj muzy jeśli chodzi o jak największą grupę osób, zreszta może akurat tutaj pasować (chyba). Nawigacja trzech działów jak najbardziej czytelna (animacje przy nich bardzo fajne:) ) jednak przy dalszych prostokącikach nadal potrzeba korzystać z "mini pomocy" a to niedobrze;( Co do pomysłu z robieniem dwóch stron to jest on bardzo dobry, kilku projektantów (ja znam jednego ale on sam wypowiada się że niektórzy tak robią) ma właśnie takie dwie strony, jedna czytelna a drugo na pokaz, przydatne jest to szczególnie wtedy kiedy dopiero wchodzimy na rynek i nie mamy zbyt wiele do pochwalenia sie jeśli chodzi o klijentów (a mamy umiejętności które w jakiś sposób chcemy zareklamować). Wówczas taka strona typu "moje możliwości" jest jak najbardziej na miejscu, jednak powinien być to dodatek do twojego portfolio (lub druga jego wersja), a nie głwne portfolio. Tylko ta pokazowa strona też musi być przemyślana bo nieprzemyślane wariacje twoich możliwości mogą narobić więcej złego niż dobrego, więc jak chcesz coś takiego zrobić to uważaj na to żeby to się kupy trzymało. Powyższa rada odnosi sie oczywiście tylko do projektantów stron internetowych bo osobom zajmującym się grafiką 2d lub 3d taka pokazowa strona jest po prostu zbędna. Ten pasek na dole też mi nie leży trochę. To co się pokazuje po wciśnięciu "home" to jak najbardziej nadaje sie... ale do zmiany, bo kark sobie można przy czytaniu tego skręcić. Główne przyciski można tak robić ale (UWAGA!!!) NIGDY TREŚĆ DŁUŻSZĄ NIŻ DWA WYRAZY, inaczej zrezygnujemy przy przeczytaniu nie wiecej niż jednej linijki (to i tak dużo), ja nie doczytałem nawet jednej całej. Inne działy mi nie wyskakiwały (ale to chyba te o których mówiłeś że niedokończone), swoją drogą ciekawe jak rozwiążesz problem z galerią to wtedy się bardziej wypowiem. Jak na razie ta strona bardziej mi się podoba niż poprzednia (ładniejsza nawigacja głónych działów, pomijając "dowiedz się czegoś o mnie") ale pomysł bardziej mi się z książką podobał (+ zakładki i płynne przewracanie stron). Jak na razie (poza dźwiękami) ogólne wrażenie pozytywne.

Jeszcze tylko dodam że jeśli podążysz za pierwszym tematem (mam na myśli książkę) to nie będziesz musiał robić drugiej wersji portfolio (o ile się do tamtej przyłożysz) bo same przewacanie stron już świadczy o jakiś tam umiejętnościach, a na klijencie na pewno zrobi wrażenie jako ciekawy dodatek. Dodaj do tego te fajne animacje jak w twojej obecnej stronce, a efekt zrobisz na pewno.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mega gwiazdy sceny takie jak:

 

- Big Spaceship

- Group 94

- 2 Advanced

- Fantasy Interactive

- Shane Mielke

 

i wiele innych :]

 

Mogą pozwolić sobie na poje*#$@#ne stronki bo nie oni wychodzą do klienta tylko klient do nich mają renomę i klient sam się do nich pcha więc nie muszą robić stronek pod klienta ale np: JA :] musze robić czytelne portfolio dla klienta i bez powalonych akcji bo inaczej on wyjdzie z tej stronki szybciej niż mi się wydaje ...

 

Dlatego też radził bym zrobić coś prostego i schludnego - bez mario w sęsie :]

 

Ps: pomysł fajny :]

Nie mam pojęcia po co to pisze ale to tak off topic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zdecydowałem się na dwie wersje strony, tą "mario" będę kontynuował w wolnym czasie, a teraz zajmę się poważną częścią strony, bez jakichkolwiek udziwnień (U,U) :D to za jakiś czas, jeszcze dziś wsadzę tam stronę startową i nowa wersję :) kurde, mam taki słomiany zapał że aż mnie to przeraża! jeszcze żadnej wersji nie dociągnąłem do końca! (OoO) ale co tam, przynajmniej się uczę :) więc jakby co, to opinie zawsze jak najmilej widziane :) i thx za rady, kurczę, wydawało mi się że dźwięczki z mario będą fajne :D jakoś wpadłem w taki japoński klimat :D a ile roboty z tym było! :D sprawdzajcie czasem moją stronkę i komentujcie :D C ya!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności